Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fenomén Andrej Babiš

12. 05. 2017 23:20:45
Nedefinovatelná většina mu věří a jde za ním jako za Andersonovým krysařem. Nedefinovatelná většina inteligence se ho bojí a varuje před ním. Já jen zírám, jak národ je ideologicky rozdělen!

V této zemi snad již nenajdeme nikoho, kdo by neznal probabišovské a intibabišovské teze. Jakoby celý národ stál proti Babišovi a při volebních preferencích jakoby celý národ stál za ním a volil jeho ANO. Jak je to možné?

Nemá cenu popisovat jednotlivá konkréta pro a proti. Všichni je znají. Znají? Neznají, ale oba tábory ideologicky sjednoceni po sobě jen nenávistně pokřikují. Babišovci mu důvěřují, aniž by byli schopni prověřovat. Prostě Babišovi věří. Proč? Protože mluví srozumitelně o gaunerských praktikách našich politiků, o kterých se také všeobecně ví. Ví? Tuší! Jen ty politiky vidíme dále úspěšně žít v zákulisí jednotlivých stran.

Většina národa odmítá rozkrádání našich veřejných rozpočtů, to rozkrádání, které je dle českých zákonů beztrestné. Nebo hříšní aktéři dostanou amnestií prezidenta jakési falešné pardon a jejich trestní stíhání je zastaveno. Kam se ztratila spravedlnost? Kam se ztratila morální čistota národa? Podle Václava Klause jsou politici tak amorální, jako jsou jejich občané. Ale pro jistotu si to naši politici ohlídají ve svých volebních zákonech.

Tato nespravedlivá amorálnost je v naší společnosti nehnutelně zabetonována i pomocí našich zákonů a není cesty ven. Propadáme apatii a nejdeme k volbám. Ale to není řešení! Tím amorální nespravedlnost jen dále zabetonováváme. Občanská společnost, o jejíž rozvoj tolik usiloval Václav Havel a o jejíž rozbití usiloval Václav Klaus, se u nás nedokáže bránit. Komunisti ji zcela vymýtili a prostě není. Václav Havel dobře věděl, jak je tato paralelní politika pro společnost nezbytná. Václav Klaus ji svojí rétorikou proměnil jen v nesmyslné bojůvky. Možná obtěžují, ale nemají sílu cokoliv změnit. Občanská společnost se v posledních letech rozdělila na dvě navzájem nesmiřitelné a jen po sobě poštěkávající ideologické tábory.

Dnes tyto tábory dělí Andrej Babiš. Objevila se kontroversní osobnost s komunistickou minulostí a s podnikatelskou přítomností. Vyústil v idol a proklatce. Polistopadoví politici důkladně zametli stopy do komunistické éry, zametli potenciální důkazy. Nic není stoprocentně dokazatelné. Andreji Babišovi lze jen důvěřovat a jít za ním, nebo se ho bát a nenávidět ho. Pokomunisticku závidět a nenávidět. A máme to!

Andrej Babiš je bohatý, do politiky vstupovat nemusel, politiku nepotřebuje, jen si tak krásně hraje. A má si o čem hrát! Tou úžasnou osobní svobodou stojí vysoko nad politikou a ostatními politiky. Ať udělá, co udělá, on to nepotřebuje. Tím se liší od našich politických zlatokopů.

Naši politici, aby přežili a byli příště úspěšní, musí ctít presumpci viny. Všichni víme, že presumpce viny vyřazuje konkrétního politika z politiky většinou navždy. A o té vině a nevině rozhodují kmotři a mafiáni v neviditelném pozadí. Proto jsou naši politici tak slabí. Léta před jejich vstupem do politiky jsou na ně shromažďovány kompromitující materiály. Příkladem může být vstup Davida Ratha do politiky. Jsi potenciálně schopný vstoupit do politiky? Hned se shání kolomaz, kterou budeš v příhodný čas pošpiněn, aby česká politika šla podle těch v pozadí, kteří určují politiku a někdy i volební kandidátku obou protichůdných stran, ku příkladu ODS a ČSSD, které jsou schvalovány z jediného, neviditelného centra.

Jenže Andrej Babiš není politik. Ano, vstupem do politiky se politikem stává. Ale nepotřebuje se chovat jako politik. Andrej Babiš je svobodný podnikatel. On nepotřebuje ctít presumpci viny. On ctí jen presumpci neviny u sebe jako u všech ostatních občanů. A čeští občané přesto jdou za ním. Je vynikající rétor, mluví srozumitelně, lidově, ale na rozdíl od Miloše Zemana nemá za sebou politické skandály. Proto je pro politické zázemí, pro politické manipulátory a pro politické machinace tak nebezpečný. Proto musí být eliminován a zneškodněn kydáním bahna polopravd a lží. Když to nebude stačit, umíme použít kulku. Dobře mířená spolehlivě umlčuje a vytváří novou „pravdu“. A vůbec, co je to Pravda? Češi nerozlišují pravdu a lež. Tak o co jde, že?

Takže je to právě ta presumpce viny, která Bohuslavu Sobotkovi podráží politické nohy, a presumpce neviny, která dává Andreji Babišovi politickou sílu. To je to mocné ovoce sváru, to neviditelné jadérko, které většině z nás nám uniká. To je klíč k současnému dění na naší politické scéně. To vše ostatní, o které se tak usilovně spoříme a hlava nehlava mlátíme, jsou jen naše převážně neprokazatelné pravdičky, polopravdičky a lži, o kterých jsme přesvědčeni a tak je prosazujeme.

Většina inteligence se bojí berlusconizace naší politiky. Právem? Neprávem? Uvidíme, pokud dáme Andreji Babišovi důvěru. Neuvidíme, pokud Andreje Babiše zlikvidujeme. Pak už určitě nikdo nebude našim mafiánům a kmotrům překážet.

Současnost? Zdá se, že celý národ stojí proti Andreji Babišovi, stydí se nebýt proti němu. Ale zdá se též, že většina národa stojí za Andrejem Babišem a bude volit ANO. Nebo jsou volební preference zfalšované? Já osobně jsem zvědavý na přicházející volby. Očekávám velkou účast a očekávám vítězství ANO. Doufám jen, že volební kampaň nevyvrcholí kulkou. Andrej Babiš musí z kola ven!

Autor: Bohumír Šimek | pátek 12.5.2017 23:20 | karma článku: 42.98 | přečteno: 6186x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Co se děje u sociálních demokratů?

Proč premiér Bohuslav Sobotka rozbíjí nejúspěšnější polistopadovou vládu, která napravila poškození občanů předchozími vládami ODS a TOP 09, má ekonomické úspěchy a nejnižší nezaměstnanost v Evropě? To není normální!

19.5.2017 v 23:03 | Karma článku: 46.11 | Přečteno: 7931 | Diskuse

Bohumír Šimek

Znásilnění lékařů

Nemyslím tím riziko lékařů, kteří mají odvahu pracovat bez sestry, protože na ni nemají dost peněz. Občas se pak děvčatům podaří dostat lékaře k soudu s tvrzením, že byla znásilněna.

17.5.2017 v 23:54 | Karma článku: 25.17 | Přečteno: 889 | Diskuse

Bohumír Šimek

Zemřel lékař

Tak na našem okrese jsou již tři obvody bez lékaře. Dokonce i městský. Zavírají se i oddělení v nemocnici. Arabové, Ukrajinci, Slováci a černoši ještě jsou, ale sestry chybí!

11.5.2017 v 4:04 | Karma článku: 29.00 | Přečteno: 1305 |

Další články z rubriky Politika

Zdeněk Trinkewitz

Lide český, tvoji intelektuálové tě nespasí, musíš povstat sám

Vnitřní situace ČR je chaotická a zhoršuje se tím více, jak se krátí čas do podzimních voleb Sněmovny. Hlavní kohouti na špičce politického hnojiště, Sobotka a Babiš, zinscenovali vládní krizi, s cílem navnadit si voliče pro sebe.

24.5.2017 v 13:20 | Karma článku: 14.98 | Přečteno: 326 | Diskuse

Jaromír Petřík

Našim občanům je nevolno z Miroslava Kalouska a ne z Jiřího Kajínka

Je šokující, že naši občané mají po morální stránce horší mínění o Miroslavu Kalouskovi z TOP09, než o Jiřím Kajínkovi. Toto jednoznačně vyplývá z internetových diskusí.

24.5.2017 v 12:30 | Karma článku: 39.15 | Přečteno: 1677 | Diskuse

Beata Krusic

Pár slov k propuštění Jiřího Kajínka................

Čistě za sebe a za svůj pocit. To je to, oč mi dnes jde. Vyjádřit se krátce k události, která zahýbala veřejností a spoustě z nás přinesla mnohá zamyšlení a úvahy.

24.5.2017 v 11:59 | Karma článku: 15.03 | Přečteno: 713 | Diskuse

Jiří Fábik

Právo či Justiční mafie?

Jak je aplikováno právo v České Republice. Protiprávní chování soudců státních zástupců a právních zástupců obviněných.

24.5.2017 v 11:19 | Karma článku: 18.89 | Přečteno: 454 | Diskuse

Monika Pilloni

Masakr v Manchesteru byl oznámen na Twitteru ?

Twitter a angličtí tajní agenti selhali ... zdá se, že 4 hodiny před vražedným útokem byla na twitteru publikována dost jasná zpráva

24.5.2017 v 11:07 | Karma článku: 35.79 | Přečteno: 1311 | Diskuse
Počet článků 319 Celková karma 22.44 Průměrná čtenost 926
Jsem venkovský praktický lékař. Praktický lékař je klíčovým subjektem zdravotnictví. Psal jsem o reformě zdravotnictví články do Zdravotnických novin, Medical tribune, Tempus medicorum, Respektu a dalších novin, přes třicet let píši články do místních obecních zpravodajů z oblasti zdravotnictví, politiky a z pomezí teologie. Zakládal jsem Občanské fórum, pak jsem zakládal ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.