Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Fenomén Andrej Babiš

12. 05. 2017 23:20:45
Nedefinovatelná většina mu věří a jde za ním jako za Andersonovým krysařem. Nedefinovatelná většina inteligence se ho bojí a varuje před ním. Já jen zírám, jak národ je ideologicky rozdělen!

V této zemi snad již nenajdeme nikoho, kdo by neznal probabišovské a intibabišovské teze. Jakoby celý národ stál proti Babišovi a při volebních preferencích jakoby celý národ stál za ním a volil jeho ANO. Jak je to možné?

Nemá cenu popisovat jednotlivá konkréta pro a proti. Všichni je znají. Znají? Neznají, ale oba tábory ideologicky sjednoceni po sobě jen nenávistně pokřikují. Babišovci mu důvěřují, aniž by byli schopni prověřovat. Prostě Babišovi věří. Proč? Protože mluví srozumitelně o gaunerských praktikách našich politiků, o kterých se také všeobecně ví. Ví? Tuší! Jen ty politiky vidíme dále úspěšně žít v zákulisí jednotlivých stran.

Většina národa odmítá rozkrádání našich veřejných rozpočtů, to rozkrádání, které je dle českých zákonů beztrestné. Nebo hříšní aktéři dostanou amnestií prezidenta jakési falešné pardon a jejich trestní stíhání je zastaveno. Kam se ztratila spravedlnost? Kam se ztratila morální čistota národa? Podle Václava Klause jsou politici tak amorální, jako jsou jejich občané. Ale pro jistotu si to naši politici ohlídají ve svých volebních zákonech.

Tato nespravedlivá amorálnost je v naší společnosti nehnutelně zabetonována i pomocí našich zákonů a není cesty ven. Propadáme apatii a nejdeme k volbám. Ale to není řešení! Tím amorální nespravedlnost jen dále zabetonováváme. Občanská společnost, o jejíž rozvoj tolik usiloval Václav Havel a o jejíž rozbití usiloval Václav Klaus, se u nás nedokáže bránit. Komunisti ji zcela vymýtili a prostě není. Václav Havel dobře věděl, jak je tato paralelní politika pro společnost nezbytná. Václav Klaus ji svojí rétorikou proměnil jen v nesmyslné bojůvky. Možná obtěžují, ale nemají sílu cokoliv změnit. Občanská společnost se v posledních letech rozdělila na dvě navzájem nesmiřitelné a jen po sobě poštěkávající ideologické tábory.

Dnes tyto tábory dělí Andrej Babiš. Objevila se kontroversní osobnost s komunistickou minulostí a s podnikatelskou přítomností. Vyústil v idol a proklatce. Polistopadoví politici důkladně zametli stopy do komunistické éry, zametli potenciální důkazy. Nic není stoprocentně dokazatelné. Andreji Babišovi lze jen důvěřovat a jít za ním, nebo se ho bát a nenávidět ho. Pokomunisticku závidět a nenávidět. A máme to!

Andrej Babiš je bohatý, do politiky vstupovat nemusel, politiku nepotřebuje, jen si tak krásně hraje. A má si o čem hrát! Tou úžasnou osobní svobodou stojí vysoko nad politikou a ostatními politiky. Ať udělá, co udělá, on to nepotřebuje. Tím se liší od našich politických zlatokopů.

Naši politici, aby přežili a byli příště úspěšní, musí ctít presumpci viny. Všichni víme, že presumpce viny vyřazuje konkrétního politika z politiky většinou navždy. A o té vině a nevině rozhodují kmotři a mafiáni v neviditelném pozadí. Proto jsou naši politici tak slabí. Léta před jejich vstupem do politiky jsou na ně shromažďovány kompromitující materiály. Příkladem může být vstup Davida Ratha do politiky. Jsi potenciálně schopný vstoupit do politiky? Hned se shání kolomaz, kterou budeš v příhodný čas pošpiněn, aby česká politika šla podle těch v pozadí, kteří určují politiku a někdy i volební kandidátku obou protichůdných stran, ku příkladu ODS a ČSSD, které jsou schvalovány z jediného, neviditelného centra.

Jenže Andrej Babiš není politik. Ano, vstupem do politiky se politikem stává. Ale nepotřebuje se chovat jako politik. Andrej Babiš je svobodný podnikatel. On nepotřebuje ctít presumpci viny. On ctí jen presumpci neviny u sebe jako u všech ostatních občanů. A čeští občané přesto jdou za ním. Je vynikající rétor, mluví srozumitelně, lidově, ale na rozdíl od Miloše Zemana nemá za sebou politické skandály. Proto je pro politické zázemí, pro politické manipulátory a pro politické machinace tak nebezpečný. Proto musí být eliminován a zneškodněn kydáním bahna polopravd a lží. Když to nebude stačit, umíme použít kulku. Dobře mířená spolehlivě umlčuje a vytváří novou „pravdu“. A vůbec, co je to Pravda? Češi nerozlišují pravdu a lež. Tak o co jde, že?

Takže je to právě ta presumpce viny, která Bohuslavu Sobotkovi podráží politické nohy, a presumpce neviny, která dává Andreji Babišovi politickou sílu. To je to mocné ovoce sváru, to neviditelné jadérko, které většině z nás nám uniká. To je klíč k současnému dění na naší politické scéně. To vše ostatní, o které se tak usilovně spoříme a hlava nehlava mlátíme, jsou jen naše převážně neprokazatelné pravdičky, polopravdičky a lži, o kterých jsme přesvědčeni a tak je prosazujeme.

Většina inteligence se bojí berlusconizace naší politiky. Právem? Neprávem? Uvidíme, pokud dáme Andreji Babišovi důvěru. Neuvidíme, pokud Andreje Babiše zlikvidujeme. Pak už určitě nikdo nebude našim mafiánům a kmotrům překážet.

Současnost? Zdá se, že celý národ stojí proti Andreji Babišovi, stydí se nebýt proti němu. Ale zdá se též, že většina národa stojí za Andrejem Babišem a bude volit ANO. Nebo jsou volební preference zfalšované? Já osobně jsem zvědavý na přicházející volby. Očekávám velkou účast a očekávám vítězství ANO. Doufám jen, že volební kampaň nevyvrcholí kulkou. Andrej Babiš musí z kola ven!

Autor: Bohumír Šimek | pátek 12.5.2017 23:20 | karma článku: 43.03 | přečteno: 6244x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Kdo je Andrej Babiš a jeho ANO?

V každé vlivné politické straně jsou politici usilující o službu národu a jsou služebníci kmotrů a mafiánů. Jen u lidovců služebníka kmotrů už neznám.

23.6.2017 v 21:38 | Karma článku: 39.56 | Přečteno: 5328 | Diskuse

Bohumír Šimek

Ad: Kam zmizela pravice? (Respekt 22/2017:3)

Také si uvědomujete s šéfredaktorem RESPEKTu Erikem Tabery, jak žalostně nám tu chybí pravicové myšlení a skutečná pravicová strana?

22.6.2017 v 12:00 | Karma článku: 16.22 | Přečteno: 623 | Diskuse

Bohumír Šimek

Podvod na našich pacientech

Koncept tradiční čínské medicíny celkově selhává v klinickém testování, a proto do moderní medicíny nepatří. Jde jen o techniky spadající do oblasti léčitelství.

19.6.2017 v 21:19 | Karma článku: 30.29 | Přečteno: 3457 | Diskuse

Bohumír Šimek

Česko a Evropa

Tak jsme už svým antibabišismem znásilnili a znechutili i Evropský parlament. Dospělo se jen k rozhodnutí, že „problém Babiš“ je problém jen Česka.

7.6.2017 v 21:49 | Karma článku: 24.71 | Přečteno: 610 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Oldřich Šrámek

Přihlížejí a nepomůžou

Většinou v daném okamžiku není jisté, kdo si začal a je útočník, přihlížející tak někdy pomáhají naříkajícímu útočníkovi a policie pak později zatkne napadeného. U soudu se tato skutečnost dá označit jako napomáhání

27.6.2017 v 16:37 | Karma článku: 15.11 | Přečteno: 178 | Diskuse

Vít Klíma

Nad existencí ČR se stahují černá mračna

Československo vzniklo z rozhodnutí velmocí v roce 1918 proto, aby tvořilo hráz německé rozpínavosti. Svůj úkol nikdy nesplnilo. Slováci při první příležitosti z ČSR zdrhli a ČR se stala ekonomickou kolonií Německa.

27.6.2017 v 14:33 | Karma článku: 26.98 | Přečteno: 1595 | Diskuse

Naďa Dubcová

To je ptáček pan Horáček...

Paní Dubcová,člověk,který přišel k majetku díky veksláctví,valchařství a hráčské závislosti jiných,není altruista,Jinými slovy-tchoř smrdí,i když si zamaluje pruhy.

27.6.2017 v 13:08 | Karma článku: 14.84 | Přečteno: 1701 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Nejlepší kšeft Radovana Krejčíře

Dnes ráno vysílal ČR informaci, že Radovan Krejčíř, odpykávající si trest odnětí svobody v Jihoafrické republice, touží po návratu do České republiky.

27.6.2017 v 12:34 | Karma článku: 31.42 | Přečteno: 1647 | Diskuse

Vladislav Svoboda

Zahraniční dluh vzrostl o bilion

Přes propagandu vlády a bývalého ministra financí Andreje Babiše, jak je na tom naše republika báječně, neúprosná statistika hovoří o něčem jiném. Zahraniční dluh České republiky neúprosně stoupá do stále vyšších výšin.

27.6.2017 v 12:11 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 844 | Diskuse
Počet článků 324 Celková karma 26.36 Průměrná čtenost 953
Jsem venkovský praktický lékař. Praktický lékař je klíčovým subjektem zdravotnictví. Psal jsem o reformě zdravotnictví články do Zdravotnických novin, Medical tribune, Tempus medicorum, Respektu a dalších novin, přes třicet let píši články do místních obecních zpravodajů z oblasti zdravotnictví, politiky a z pomezí teologie. Zakládal jsem Občanské fórum, pak jsem zakládal ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.