Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co se děje u sociálních demokratů?

19. 05. 2017 23:03:51
Proč premiér Bohuslav Sobotka rozbíjí nejúspěšnější polistopadovou vládu, která napravila poškození občanů předchozími vládami ODS a TOP 09, má ekonomické úspěchy a nejnižší nezaměstnanost v Evropě? To není normální!

Proč vytlačuje z politiky nejúspěšnějšího ministra financí, který stabilizoval státní rozpočet, začal snižovat státní dluh, navršený předchozími vládami, umožnil navyšování platů, navyšování důchodů a zajišťování občanů v nouzi. Není ten sociální demokrat asociál?

Proč jsou ty nekončící útoky ČSSD, ODS a TOP 09 na Andreje Babiše neustále probíhající? Převážně jde o útoky falešné, snadno vyvratitelné, a když on dokáže politikům jejich lichost a představí skutečné viníky, útok se zastaví, dál neřeší a přejde se k novému tématu. Tak jako máme organizovaný zločin, tak máme u nás organizovaný boj proti jedinému člověku a jeho hnutí, proti němuž naši politici tvoří i osobní zákony. I opozice ten zákon nazývá Lex Babiš.

Andrej Babiš se svým hnutím ANO musí z kola ven, protože překáží! Komu? Kdo zde žije ze špatných zákonů předtím vládnoucích politiků, kteří nejvíce křičí? Komu vyhovuje politický chaos? Augiášův chlív se u nás začal rozvíjet pod Opoziční smlouvou Václava Klause s Milošem Zemanem, mezi ODS a ČSSD. Dodnes vzpomínám, jak jsme jim naletěli, na tu jejich vzájemnou mobilizaci národa proti „pravici“ i proti „levici“, čímž jsme poškodili řadu solidních stran. A začalo eldorádo zločinu. Dostali jsme se na hranu politických zločinů (Sabina Slonková), dnes tak nechvalně známých z Ruska.

Politici parlamentních stran se věnovali rozšiřování „politického byznysu“ na úkor nás obyčejných občanů a vykrádali naše veřejné rozpočty. Dnes již nikdo neprokáže, zda a jak se ČSSD podepsala na krachu Stavení zdravotní pojišťovny. Stejnětak již nikdo neprokáže vliv ODS na rozpočty VZP, na vyvádění peněz přes IZIP a další instituce. Kolik politiků přiznalo na utajených nahrávkách přímé vykrádání veřejných rozpočtů? Nejen Dryml se nechal chytit na utajené nahrávce. A tak postupně naše politika přestává být službou občanům a stává se korupční službou pro politiky a jejich soudružské kumpány. Pronásledujeme a odsuzujeme desetikorunové korupční skandály, které nejsou žádnou korupcí, ale milionové a miliardové korupce našich manažerů již zůstávají bez soudu. Jak je možné, že kandidátky obou nejsilnějších stran byly schvalovány v jediném centru politického zákulisí? A komu v tom našem politickém byznysu vadí Andrej Babiš?

Vidíš také ten zcela nepochopitelný obrat v politice sociálních demokratů o 180 stupňů? Čelem vzad! ČSSD úspěšně vládla s ANO za doprovodu lidovců. Jistě vzájemné pošťuchování tam bylo od počátku, ale žádná destrukce úspěšné Sobotkovy vlády nebyla na obzoru.

Začalo to bojem o Policii ČR před rokem v červnu 2016. Za vlád ODS a za panování Ivana Langera podle utajené nahrávky (Tluchoř+Kočí) politici ovládají justici a policii. Petr Nečas se pokusil justici osvobodit od politiků, protože demokratická dělba moci u nás nefungovala. Za to musel nejprve odstoupit ministr spravedlnosti Petr Pospíšil a záhy byl zlikvidován i premiér klasickou komunistickou metodou. Jeho hra „padni komu padni“ nebyla falešnou iluzí, a tak musel z politického kolbiště.

Od nástupu Andreje Babiše do politiky mu polovina národa nevěří jeho úmysly podobně, jako jsme nevěřili Petru Nečasovi. Dokud byl Andrej Babiš považován za mluvku, nikomu nepřekážel. Ani já jsem mu nevěřil. Ale podle toho, jak všichni politici, politologové, redaktoři, novináři... se sjednotili do jednoho antibabišovského šiku, si nyní kladu otázku, zda to Andrej Babiš přecejen nemyslel vážně s tím vymetáním Augiášova chlíva? Dnes je toho první obětí. Tři a půl roku ho naháněli a konečně našli cestu k jeho likvidaci. Andrej Babiš musí z kola ven! Někomu v zákulisí vadí?

Bohuslava Sobotky jsem si vážil za to, jak je silný, jak ustál vnitrostranický puč (Zeman, Hašek, Chovanec, Škromach, Tejc, Zimola), jak odolával potupám prezidenta, jak dokázal fixovat naši zemi v evropském prostoru a v NATO navzdory silné propagaci komunistů, odeesáků a dalších politiků. Co však změnilo to vzájemné pošťuchování Sobotky s Babišem v nelítostný boj na život a na smrt? Vždyť i moudrý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek ztrácí soudnost. Sociální demokraté dlouho odmítají dát do čela ministerstva financí odborníky, kteří tomu rozumí. TOP 09 vyzývá jednotně a paradoxně k porušení koaliční smlouvy: Ministerstvo financí nesmí řídit Andrej Babiš, ale ani nikdo z tohoto hnutí! Co se děje? To mají sociální demokraté takový strach z podzimního volebního debaklu? Nebo za ten obrat „čelem vzad“ vděčíme kmotrům a mafiánům ČSSD, kteří jsou často titíž, co jsou v pozadí ODS?

České policii se částečně podařilo vymanit z područí politiků koncem Nečasovy vlády. Robert Šlachta prý patřil k té svobodné části. Proto prý musel skončit. Všichni si dobře pamatujeme ten souboj ANO s ČSSD ohledně policie v červnu 2016. Kdo kam patří, se už nikdy nedozvíme. Lži a polopravdy nám v hlavách udělaly takový guláš, že většina z nás nerozezná, kdo je čestný a kdo je kmotr. Nikdo nemá důkaz, že Milan Chovanec opět dostal policii do područí Opoziční smlouvy. Stejnětak nemáš důkaz, že policii osvobodil z vlivu Babiše, jak se v tu dobu také mluvilo. Co se změnilo, že Milan Chovanec do května 2016 vynášel Šlachtu do nebes, aby jej za pár týdnů nechal z policie propustit? Kdo stojí za tou změnou? Je to souboj stran či mafiánů? Vzpomínáme si ještě, jak se konkrétní mafiáni třásli před Bradáčovou a Šlachtou? Už se nebojí.

Již od tohoto června 2016 je Bohuslav Sobotka donucen svými spolustraníky k nelítostnému boji s Andrejem Babišem, ač do této doby spolu úspěšně vládli. Nejsem sociální demokrat, a tak vůbec netuším, zda jej k tomu obratu donutili straničtí pučisté nebo někdo za oponou. K masivnímu zhoršení boje došlo po prohraných volbách na podzim 2016. Tyto mnou kladené otázky musí být dosti silné, když budí dojem, že Bohuslav Sobotka se svými ministry ztratili osobní svobodu!

A tak se nám to postupně jeví tak, že na naší politické scéně již dávno nejde o souboj stran, jejich idejí, ideologií a programů, ale že jde o souboj mafiánů a kmotrů, kteří se krátce uchýlili z čela politických stran do jejich zákulisí a kmotři mimo strany, že se krátce odmlčeli. A nyní před volbami začíná boj kdo z koho. Dočítám se vyjádření, že ten kdo proklamoval boj s mafiemi, Andrej Babiš a jeho ANO, jsou těmi nejvyššími mafiány, Faltýnek jen tak vypadá jako slušňák a nezpochybnitelnou Věru Jourovou že uklidil Andrej Babiš do Bruselu.

Léta cítíme, že v souboji „pravice“ s „levicí“ již dávno došla munice, že nám běžně servírované ideologie ztrácejí smysl v tom, jak jsou nám hlásány k věření. Tušíme, že frontová linie naší politiky není mezi stranami, ale že jde napříč v našich stranách, že jde o souboj solidních politiků ochotných občanům sloužit s gaunery sloužícími jen sobě a svému politickému byznysu.

Podzimní volby se blíží! Jak jako volič rozliším, kdo je čestný politik a kdo je gauner? Těžko! Ani ti naši novináři převážně netuší, kde je to dělítko. Nebo nechtějí tušit? Jsou snad placeni za lži a polopravdy? Pro myslícího voliče je snad jediná cesta: Nesledovat stranické ideologie, nečíst volební programy, nesledovat populistické billboardy... ale hlavně nevolit strany, které se nezbavily svých kmotrů, nebo slouží kmotrům za politickou oponou. Jsem překvapen tím, že většina občanů a budoucích voličů to tak chápe a snaží se o to. Proto nemám strach o budoucnost našeho státu.

Naše země je hodně zaprodaná. Ale jednou to zaprodávání skončí. Až se naučíme ctít jeden druhého, vážit si spravedlnosti a ctít svobodu druhého, jejíž přirozenou součástí je osobní odpovědnost. Ano, pár let to ještě bude trvat.

...................................................................................

Omlouvám se svým čtenářům, že nestačím psát tak rychle, jak rychle probíhá destrukce vlády sociálních demokratů.

Autor: Bohumír Šimek | pátek 19.5.2017 23:03 | karma článku: 46.56 | přečteno: 9341x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Žijeme v divné době

Žijeme v postkomunistické době a postfaktické době. Pokusme se osvětlit, kam jsme to po Listopadu dospěli a co nás dnes tíží?

18.8.2017 v 21:02 | Karma článku: 21.31 | Přečteno: 792 | Diskuse

Bohumír Šimek

České volby v ruské režii?

Po Nizozemsku, USA a Francii se i české úřady chystají na zásah Kremlu, píše týdeník Respekt (28/2017:16-21). Trochu nudné čtení, ale o to závažnější!

11.8.2017 v 21:30 | Karma článku: 20.99 | Přečteno: 847 | Diskuse

Bohumír Šimek

Jděte a učte všechny národy!

Každý křesťan, který se snaží následovat Ježíše Krista, je poslán ke všem občanům ve svém okolí. Jak je to těžké v dnešní postkomunistické a postfaktické době?

8.8.2017 v 21:22 | Karma článku: 15.98 | Přečteno: 439 | Diskuse

Bohumír Šimek

Lidovci a starostové

V článku „Proč je dobré neztratit lidovce“ píše Respekt 30:12-13 o rozpadu koalice KDU-ČSL + STAN. Lidovci nás předčasně zklamali.

5.8.2017 v 22:02 | Karma článku: 13.13 | Přečteno: 763 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jaroslav Míth

Co je na kauze Čapí hnízdo podstatné? Že Babiš je kleptoman.

Podstatné je, že miliardář Babiš si za peníze určené na podporu drobného podnikání pokoutními praktikami pořídil za 50 milionů víkendovou haciendu. I když to finančně neměl zapotřebí.

22.8.2017 v 9:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Yekta Uzunoglu

Co si pomyslí Alláh…..

Jakmile jde o sebemenší snahu Kurdů vedoucí k získání svých nejzákladnějších práv byť mimo území Turecka a Iránu, tak pro obě tyto muslimské země stojící proti sobě ve jména Alláha, tak jde pro ně i Alláh jde stranou

22.8.2017 v 8:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 2 | Diskuse

Karel Januška

Dopis poslancům a senátorům

Našim zákonodárcům v Poslanecké sněmovně a Senátu jsem zaslal následující dopis. Politické strany by o něm měly přemýšlet.

22.8.2017 v 8:10 | Karma článku: 7.48 | Přečteno: 153 | Diskuse

Radek Rozvoral

Projevy soustrasti k záchraně Evropy nepomohou!

Opět jsme byli před několika dny svědky hanebného teroristického řádění vyznavačů Alláha a proroka Mohameda.

22.8.2017 v 6:52 | Karma článku: 31.03 | Přečteno: 569 | Diskuse

Beata Krusic

Rádio Ruth

Nesmrtelná víla Ruth. Už 300 let žijící na planetě Zemi, kam byla ze své říše vyslána na misi. Zkoumá, hledá, poznává, podává hlášení.

21.8.2017 v 22:22 | Karma článku: 3.18 | Přečteno: 129 | Diskuse
Počet článků 330 Celková karma 21.08 Průměrná čtenost 956
Jsem venkovský praktický lékař. Praktický lékař je klíčovým subjektem zdravotnictví. Psal jsem o reformě zdravotnictví články do Zdravotnických novin, Medical tribune, Tempus medicorum, Respektu a dalších novin, přes třicet let píši články do místních obecních zpravodajů z oblasti zdravotnictví, politiky a z pomezí teologie. Zakládal jsem Občanské fórum, pak jsem zakládal ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.