Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo je Andrej Babiš a jeho ANO?

23. 06. 2017 21:38:57
V každé vlivné politické straně jsou politici usilující o službu národu a jsou služebníci kmotrů a mafiánů. Jen u lidovců služebníka kmotrů už neznám.

Zatím neměli prakticky žádný politický vliv. Nebo je to tím, že lidovci stojí na odkazu Ježíše Krista a je jim vlastní dodržovat Desatero ze Sionu? Kdysi jsem zaslechl, že bez služby kmotrům nemůže být strana u nás úspěšná. Kmotři a mafiáni ji nenechají fungovat, pokud jim neslouží.

Máme opakovaně tu zkušenost, že parta spravedlivých nadšenců chtěla udělat pořádek v tomto státě, měla velkou podporu národa, ale síly proti nim byly silnější. Jakoby to politické zákulisí bylo mnohonásobně silnější než viditelná politika. Někteří politici i krátce zazářili v politice viditelné, ale zmizeli, jakoby se spolčili s nějakou špatnou partou v zákulisí. Jen občas prosakuje na veřejnost vztah našich politiků s tajemným zákulisím v pořadech veřejnoprávní České televize. Proto také bylo, je a bude zjevné tak mocné úsilí o zrušení její veřejnoprávnosti a svobody.

A kam v tomto podivném systému zařadit Andreje Babiše? Nebudu znovu a znovu vypočítávat jeho klady a zápory. Hlavně ty zápory známe všichni dost dobře. Rostly nám před očima a byly jich plné noviny.

Andrej Babiš je především podnikatel, novodobý podnikatel, bez rodinné tradice, moderní žongléř s majetkem. Oproti ostatním politikům má několik výhod. Peníze nepotřebuje. A tak slouží republice zadarmo. Nebere plat. Není závislý na kmotrech a mafiánech v zákulisí, protože on v politice být nemusí. Všichni politici mají ctít presumpci viny. Aby prý neposkvrňovali svoji rodnou stranu. Možná. Ale především, aby byli plně závislí na svých loutkohercích v zákulisí. To Andrej Babiš nepotřebuje. Je na zákulisních loutkohercích zcela nezávislý. Proto jako podnikatel a jako každý jiný občan ctí jen presumpci neviny.

Pokusme se uvěřit jeho legendě. Andrej Babiš podniká jako moderní podnikatel v prostředí absurdním k podnikání, v prostředí postkomunistickém, závistném a nenávistném a s tajemným zákulisím. Andrej Babiš do toho vidí. Vždyť byl součástí komunistického podnikání již před Listopadem, dostalo se mu odpovídajícího vzdělání, byl přímo u těch deformovaných komunistických vztahů, na rozdíl od nás byl informován o blížící se změně, byl na ni připraven a byl mezi prvními na startu.

Proto byl úspěšný. Jeho podnikání rozhodně neodpovídá reformační morálce 18. Století, na které vyrostl skutečný kapitalismus, je postkomunistické, moderní a odpovídá společnosti, ve které se nacházíme. Podniká podle zákonů, které sice neodpovídají křesťanské morálce minulých století, ale morálce současné, ve které ochotně zaměňujeme pravdu se lží a úctu k člověku s nenávistí. Tak jak je dnes zvykem, jede na hraně zákona, který mu jeho chování umožňuje. Není moralista, není etik, je soudobý podnikatel.

Všichni již dávno vnímáme, že to co si dovolují naši politici se svými loutkoherci v zákulisí, je pro českého občana již nepřijatelné. Příliš mnoho chrochtají u koryt a ostatní národ drží u huby. Objevují se postupně různí spasitelé národa a zase mizí, protože nemají peníze, nemají kontakty mezi zákulisními kmotry a mafiány, nedokážou proniknout do povědomí národa.

Andrej Babiš do toho vidí, ví, co se musí změnit, je hecován novináři do politiky, má peníze a koupí si i noviny, aby byl úspěšný. Se stejně smýšlejícími slušnými lidmi založí své hnutí ANO a jde do toho. Každý slušný člověk je včas umlčen ještě před vstupem do aktivní politiky. Andrej Babiš jde proti všem s drzou ryzí otevřeností. Každému dokáže říci bez servítku, co si o něm myslí.

Jako nedůvěryhodný podnikatel v tomto postkomunistickém státě plném závisti a nenávisti si postaví proti sobě všechny ostatní politiky, politology, redaktory a novináře, kromě obyčejného lidu, který mu rozumí, a který vzdoruje všem pomluvám našich intelektuálů. Koluje po internetu, že Bohuslav Sobotka jej vyloučil z postu ministra financí a z politiky na přímý popud Zdenka Bakaly, když Andrej Babiš začal o nich zveřejňovat pravdu.

A tak se na Andreje Babiše valí špína ze všech stran, že pes by od něho kůstku nevzal. Andrej Babiš se dal do boje a tak bojuje. Často na pokraji svých sil. Až si mnohý z nás řekne: „A stojí ti to za to? Stojí ti za to, ten český národ?“ A proto intelektuálové jsou přesvědčeni, že musí národ zradit ve svém zájmu.

Autor: Bohumír Šimek | pátek 23.6.2017 21:38 | karma článku: 40.20 | přečteno: 5801x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Ještě k volbám (Ad:Respekt 46/2017:44-48)

Šéfredaktora Erika Taberyho si velmi vážím pro jeho úsilí o kvalitu novinařiny, ale tentokrát s jeho hostem Janem Bělíčkem nemohu souhlasit. V posledních volbách nás překvapilo několik výsledků.

18.11.2017 v 7:32 | Karma článku: 18.24 | Přečteno: 588 | Diskuse

Bohumír Šimek

Všetci kradnú

Proč toto jednoduché heslo Andreje Babiše se stalo tak úderným, že za ním šla polovina občanů jako krysy za pištícím krysařem v Andersonově pohádce? Přemýšleli jste nad tím? Protože je pravdivé!

12.11.2017 v 8:30 | Karma článku: 26.06 | Přečteno: 1222 | Diskuse

Bohumír Šimek

Místo politiky politikaření?

Antibabišovský team produkuje další dvě lži a nepravdy proti Andreji Babišovi. Co je za touto celonárodní antibabišovskou národní frontou?

7.11.2017 v 23:01 | Karma článku: 31.92 | Přečteno: 769 | Diskuse

Bohumír Šimek

Jde o návrat Česka před Listopad?

Která strana a kteří politici jsou nejvíce odpovědní za obnovení komunistické Národní fronty, za potenciální cestu zpět naší vlasti k socialismu a pod ochranu mohutného dubiska?

3.11.2017 v 21:14 | Karma článku: 24.96 | Přečteno: 1010 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Dvořák

Policie se s vydávačkou tumlovala, ale teď bude na čekačce

Policie si s žádostí o vydání zločinných poslanců Babiše a Faltýnka pospíšila. Už ve sněmovně žádost o vydání je. Nenaplnil se optimistický scénář, že policie bude vyčkávat na nového ministra, a pak že se uvidí, spíš neuvidí.

21.11.2017 v 16:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Karel Januška

Obvinění v poslanecké sněmovně

Absurdistán je pro naši republiku případný název. Policista z nějaké vyšetřovací skupiny došel k závěru, že jednání některých občanů může být kvalifikováno jako trestný čin.

21.11.2017 v 14:50 | Karma článku: 19.55 | Přečteno: 489 | Diskuse

Petr Suda

Když se pravdě dopátrat lze, ale není vůle

Blahopřání Duky Okamurovi je klasickým příkladem, kdy se dopátrat pravdy lze, ale z „pragmatických“ (či jakýchsi jiných) důvodů, se raději pravda nezjistí či zjistit nechce.

21.11.2017 v 13:20 | Karma článku: 8.01 | Přečteno: 435 | Diskuse

Karel Ábelovský

Makám, makáš, makáme - už jste taky začali konečně "makať"?

Tedy nemyslím děvčatům pod sukně ... myslím spíš "jako" pro lidi! Protože v tom druhém případě, byste zvláště dnes, velmi tvrdě narazili - na rozdíl od toho, budete-li chtít makat na zneužívání dotací. Nebo ne?

21.11.2017 v 12:58 | Karma článku: 13.60 | Přečteno: 432 | Diskuse

Vilém Barák

Hlas lidu není hlas Boží

Nemůžeme úspěšně používat referenda jako ve Švýcarsku, protože nejsme Švýcaři. Ke Švýcarům máme stejně daleko jako Sůdánci k Čechům. Dokonce se ukázalo, že ani obyvatelé Spojeného království nejsou Švýcaři.

21.11.2017 v 12:00 | Karma článku: 13.92 | Přečteno: 683 | Diskuse
Počet článků 349 Celková karma 22.33 Průměrná čtenost 969
Jsem venkovský praktický lékař. Praktický lékař je klíčovým subjektem zdravotnictví. Psal jsem o reformě zdravotnictví články do Zdravotnických novin, Medical tribune, Tempus medicorum, Respektu a dalších novin, přes třicet let píši články do místních obecních zpravodajů z oblasti zdravotnictví, politiky a z pomezí teologie. Zakládal jsem Občanské fórum, pak jsem zakládal ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.