Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 3. října 2022 Bohumil

Křesťané a muslimové

21. 01. 2019 20:19:43
Vážení a milí křesťané, vy chásko jedna nezdárná, řeknu vám na rovinu, já být Pánem Bohem, tak na vás pošlu Mohameda.

Bůh tak miloval člověka, který dle mytologické zprávy na počátku Bible tak zhřešil proti svému Stvořiteli a postavil se proti Němu, že Bůh se stal člověkem a v podobě Ježíše Krista sestoupil na svět, aby jej zachránil.

Člověk si byl vědom svých hříchů, alespoň ve svých prorocích, a jak čteme v Bibli, tak očekával svého Spasitele. A tak židovský národ, vědom si své exklusivity vyvolení, po mnoha útrapách a decimace až na hranu vyhlazení, očekával Spasitele jako mocného bojovníka, který se pomstí za všechna příkoří spáchaná na vyvoleném národu, očekával Krále, který pokoří celý svět.

Jenže lidské myšlení není stejné jako Boží myšlení. Podle proroků se měl narodit v městě Betlémě a pocházet z Egypta. Ježíš se nenarodil v královském paláci, ale narodil se za branami Betléma v nějaké jeskyni zcela chudým rodičům, kteří přišli do Betléma kvůli sčítání lidu. Pro množství sčítaného lidu již ve městě nesehnali nocleh.

Král Herodes, se bál příchodu židovského krále, a tak když mu mudrcové vysvětlili, kde se narodí, nechal v Betlémě pobít všechna čerstvě narozená děťátka. Podle Bible otčím Josef dostal andělské varování a tak se svojí rodinou utekl do Egypta a vrátili se do Nazaretu až po Herodově smrti.

Tam Ježíš pomáhal Josefovi v jeho truhlařině, zdárně se vzdělával a pak chodil se svojí družinou Judejí jako potulný kazatel. Vybízel k pokání, vbízel k obrácení, vybízel k hledání Božího království lásky. Největším přikázáním bylo pro Něho, milovat Boha svého a každého druhého člověka. Všichni víme, jak tvrdě kritizoval strážce zákona a strážce víry.

A tak není divu, že proti Němu poštvali lůzu, která donutila místodržícího Piláta, aby Jej dal ukřižovat. A tak Ježíš Kristus prožije tu největší lidskou bídu, jako nejubožejší člověk utýrán k smrti je vyzdvižen na kříž k nejpotupnější smrti nejhoršího vyvrhele společnosti, opuštěn prakticky všemi svými nejbližšími a opuštěn samotným Bohem. Absolutní prohra, absolutní zmar života. Židovský král je pohřben. A kde je ta spása? To je konec všech nadějí!

Třetí den je Jeho hrob prázdný. Ukradli nám Pána! Zavládne zděšení, než se Jeho stoupenci rozpomenou na dřívější proroctví. Boží silou vstal z mrtvých! Obnovuje svoji družinu a stává se hlavou Církve. Jděte a učte všechny národy! Církev se rozmnožuje a vytváří svoji strukturu.

Církev se však sestává z lidí. A kde jsou lidé, tam je snadno i Zlo. Střety o slovíčka, sněmy, střety o pravost Ježíšových slov. Církev se začíná drolit a vznikají církve a církvičky, Ježíšova církev ztrácí svoji jednotu. A v církvi a církvičkách vypuká boj o pravdu. Upalují se heretici, jinak věřící se vyhánějí z domovů. A křesťané se ve své pýše drolí a drolí dodnes.

A křesťané Boha nemilují, ztrácejí v Něho důvěru, staví se proti Bohu. Bůh není! Bůh je mrtev! Tito křesťané se staví nejen proti Bohu, ale i proti jinému člověku, proti přírodě kolem sebe i proti přírodě v sobě. Člověk se staví nad Boha. Bez Boha může žít zcela bez omezení! A žije.

Přestává žít jako obraz Boží, přestává žít jako součást Božího stvoření. Ztrácí vztah k Pravdě, vztah k Lásce, ztrácí úctu k Bohu, ale i úctu k druhému člověku. Ztrácí úctu ke spravedlnosti a ztrácí úctu ke svobodě druhého člověka. Život je bezcílný, čiře hedonistický, sobecký. Křesťané jsou nazývání nevěřícími psy.

Tres faciunt collegium! Kde se sejdou dva nebo tři v mém jménu, tak jsem já mezi vámi! Kam se však poděla ta Ježíšova Láska? Kam se poděla úcta k Bohu, úcta k člověku, úcta ke svobodě a úcta ke spravedlnosti?

Ze svých lidských pravdiček a polopravd ve své pýše děláme mezi sebou zátarasy, skrze které ani Bůh nemá šanci proniknout! Ve své pýše se scházíme k ekumenickým bohoslužbám, ale skutečné ekumény teologové nejsou schopni. Lid se schází a vnímá, že je jeden Bůh a jeden Ježíš. Ale teologové se pyšní ve svých odlišnostech a odmítají jednu Církev Kristovu. My obyčejní věřící učené odlišnosti nevnímáme. My žijeme svoji víru a nemáme problém se sjednocením.

Ale ti učení! Ti strážci zákona a správné víry! Je to stejné jako před dvěma tisíci léty! A k tomu většina národa se odvrací od víry. Máme se dobře. Jen svojí zásluhou! Chceme si užívat, chceme žít! A nikdo nám v tom nebude bránit! Ani Bůh!

A slyšíme: Kněží jdou jen po penězích! Na pravé víře jim nezáleží! Papež František je kacíř! Tomáš Halík je kacíř! Jsou to heretici! A věří vůbec v Boha? A jsou to vůbec kněží? Vystudovali vůbec teologii? Nikomu nevěříme! Jen sami sobě! Jen my sami budeme o sobě rozhodovat!

Já být Pánem Bohem, tak na takové křesťany pošlu Mohameda!

Autor: Bohumír Šimek | pondělí 21.1.2019 20:19 | karma článku: 15.42 | přečteno: 932x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Svatý Václav a SPD

Postaru jde o zasvěcený svátek, kdy každý věřící má být účasten na mši svaté pod sankcí při neúčasti. Marně jsem hledal na internetu. V Budějcích rozechvívají okenní tabulky jen hluční komunisti a SPD.

28.9.2022 v 23:31 | Karma článku: 18.83 | Přečteno: 327 | Diskuse

Bohumír Šimek

Fiasko předvolební debaty

Souboj se nekonal. Předsedové koaličních stran se snažili diskutovat s moderátorem, ale Babiš a Okamura nediskutovali, jen pomlouvali Fialovu vládu a prezentovali pouhý trolling!

23.9.2022 v 12:37 | Karma článku: 28.54 | Přečteno: 1044 | Diskuse

Bohumír Šimek

Milá Mirko Pantlíková!

Před léty jste prohlásila, že biblický náboženský narativ jsou jen pohádky pro malé děti. Jako exaktně kritického člověka jste mne přiměla k přemýšlení o Bohu, o náboženství, o víře a o věřících.

22.8.2022 v 23:38 | Karma článku: 23.28 | Přečteno: 795 | Diskuse

Bohumír Šimek

Moudrost a chytrost

Nacisté a komunisté moudré lidi potupně a vědomě vraždili, všemožně pronásledovali, zavírali do vězení a vyháněli ze země. Moudrý člověk pro ně neměl cenu.

25.7.2022 v 13:12 | Karma článku: 19.08 | Přečteno: 441 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

František Mikeš

Vítězství kandidátů, prohra politiky!

Druhé kolo senátních voleb mohlo uspokojit jenom politické diletanty. Zvolení předsedy Senátu Parlamentu České republiky o něco víc než dvaceti tisíci hlasů, je na zamyšlení jak nad tímto tělesem, tak nad náladou ve společnosti.

3.10.2022 v 8:58 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 47 | Diskuse

Tomáš Gayer

Me Too - konečné řešení

Klíčová slova dnešniho blogu: Me Too, parchant, 1951, Máj, opakovaně, tahati, existovati, nahlásíti, řešení, kompromis.

3.10.2022 v 7:43 | Karma článku: 11.69 | Přečteno: 148 | Diskuse

Hana Dneboská

Jako blesk z čistého nebe

Doslova. Něco lesklého sjelo ze štítu sousedovy střechy. Místo určení – zadní sklo našeho miláčka. Čistá práce a v tu ránu tisíce střípků všude.

3.10.2022 v 7:00 | Karma článku: 6.05 | Přečteno: 127 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Ještě nedocvaklo?

Svatý Václav, státní svátek, volný den. Navštívili jsme v rodném městě rodiče. Manželčiny rodiče osobně. Pozvali nás na oběd a na kávu.

2.10.2022 v 17:45 | Karma článku: 17.55 | Přečteno: 412 | Diskuse

Zdenka Wagnerová

Svatý Václav v Olomouci - Černovíře

28. září - Den české státnosti je spojen se svatým Václavem, svatováclavskými poutěmi, ale i houbami zvanými václavky, občas i demonstracemi. V Olomouci - Černovíře probíhal už tradiční Pochod ke cti sv. Václava.

2.10.2022 v 15:10 | Karma článku: 15.25 | Přečteno: 169 | Diskuse
Počet článků 595 Celková karma 22.43 Průměrná čtenost 1029

Všechno je jinak!

Zakládal jsem Občanské fórum, pak na konzervativně pravicových tezích ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil. Půl století totality, nacistické a komunistické, nám vygumovalo vztah ke konzervativně pravicovým hodnotám. Naše politika je poznamenána přeměnou komunistických zbohatlíků v polistopadové, překabátěné oligarchy, kteří nás ovládají ekonomicky. Ti spolu se členy Prognostického ústavu pracujícími pod dohledem ruských tajných služeb KGB (Respekt), kteří se stali předsedy vznikajících vlivných a méně vlivných politických stran zde začali vytvářet politický byznys na podkladě lži a korupce. U koryt moc mlaskali! A tak vznikaly strany založené na boji s korupcí. Všichni víme, jak dopadla Zemanova akce “čisté ruce“, jak dopadl „pan čistý“, pak přišly na scénu Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a tento politický byznys vyvrcholil v hnutí ANO Andreje Babiše. Díky desetiletí trvající ruské hybridní válce, naše politika začala směřovat opět do područí Ruska. Snažím se psát o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení. Vážím si Václava Havla a jeho sloganu, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez Pravdy a úcty k druhému člověku přijdeme o svoji svobodu a liberální demokracii!

Najdete na iDNES.cz