Fotbal ANO versus ČSSD

21. 05. 2019 14:20:47
Politici si opět z lékařů, sester a zdravotní péče uhňácali merunu, aby pomocí ní pokračovali ve svém politickém zápase o naše voličské hlasy.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, ač manažer a nelékař, což si ani komunisti před Listopadem nedovolili, sdělil svoje rozhodnutí, že občanům nebudou propláceny obroučky na brýle a jiné drobnosti, aby se mohly proplácet invalidní vozíky invalidům. Jana Maláčová z ČSSD se tomu postavila, že těch 150,-Kč na obroučky se musí dál proplácet (protože jde o hodně potenciálních voličů) a ty invalidní vozíky řádově v desítkách tisíc korun se proplácet nemusí (jde o málo potenciálních voličů). To, že pacient snáze zaplatí 150,-Kč na obroučky než desetitisíce za invalidní vozík, nikoho nezajímá. Jde o menšinu voličů.

A tak se ČSSD chová ve všem od Listopadu. Stačí vzpomenout rozhodnutí ministra Miroslava Ludvíka z ČSSD. Slíbili jsme zrušení poplatků ve zdravotnictví, tak je zrušíme, ať to stojí, co to stojí! A tím destabilizoval zdravotnictví, že peníze, které šly převážně na platy zaměstnanců ve výši asi čtyři a půl miliardy korun, ze zdravotnictví odebral. Zdravotníků je málo, ostatní nám to ocení ve volbách.

Podobně se choval David Rath. Jako člen ODS vykřikoval, že reforma zdravotnictví musí občana bolet, aby po několika letech předvedl prosocialistické oranžové tsunami s totálním vítězstvím sociálních demokratů tím, že zrušil třicetikorunový poplatek u lékařů.

A tato zvláštní kopaná, kde míčem jsou lékaři, sestry a zdravotní péče, se hraje již od Listopadu a zdá se, že se bude hrát, dokud zdravotnický Titanic neklesne ke dnu. Je to falešná hra!

Chudoba občanů není řešena tím, že chudí dostanou dávky na zdravotní péči od státu, ale tím, že je zdravotnictví bezplatné pro bohaté, aby bylo bezplatné i pro chudé. Důsledkem je pocit bezcennosti zdravotní péče a nabourání přirozených, svobodných vztahů mezi jednotlivými subjekty ve zdravotní péči. Ono to není vidět, ale odnášejí to především ti chudí. Politici si však myslí, že lidi jsou hloupí a takovéto složitosti nemohou pochopit.

A tak díky tomu, že VZP musí platit za občany zcela drobné částky, nemá na proplácení desetitisícových, statisícových až milionových položek, a lidi si musí žebrat o léčbu ve veřejných sbírkách nebo přijmout zbytečnou smrt.

První řešil nedostatek peněz na zdravotní péči Tomáš Julínek tím, že opatrně zavedl poplatky ve zdravotnictví. Sociální demokraté se mu smáli, že jsou neúčinné. Nebyla to pravda. Poplatky byly nízké, ale zaváděly náznak funkčních vztahů. Nešlo o pravicovou politiku ODS ve zdravotnictví, protože se neměnila podstata vztahů jednotlivých subjektů a vztahy dál nebyly postaveny na přirozené, svobodné bázi. Proto jsem to nazýval pseudopravicovou politikou. Efekt neefekt, ČSSD to musela v zájmu žebráků zrušit!

Od Listopadu smažíme zdravotní péči na nedostatku peněz a divíme se, že nemáme lékaře, sestry ani další personál, že musíme zavírat jednotlivá oddělení. Dokud nepostavíme zdravotnictví na přirozených, svobodných vztazích, nic se nezmění. Budeme toho ještě schopni po čtyřiceti letech komunistické brainwashingu a většinově přetrvávajícího komunistickém myšlení?

Adam Vojtěch si tyto problémy uvědomuje, ale ani on nebude schopen tyto problémy řešit. Komunisti a sociální demokrati mu je řešit poctivě a spravedlivě nedovolí. Nadále budou politici hrát fotbal s merunou zdravotnictví a kopat do něj zprava i zleva? Bez ohledu na potřeby občanů a s ohledem jen na jejich volební úspěchy?

Autor: Bohumír Šimek | úterý 21.5.2019 14:20 | karma článku: 17.71 | přečteno: 379x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Šídlova šťastná sobota

Máme svobodu slova? Máme! Podle přednášky Jindřicha Šídla o české novinařině na poutním místě Lomec u Vodňan v sobotu 1/6-2019, máme jednu z nejlepších v Evropě. Jak se nám to povedlo?

6.6.2019 v 21:31 | Karma článku: 11.95 | Přečteno: 328 | Diskuse

Bohumír Šimek

Opozice se připravuje k útoku?

Podle pana Václava Dolejšího na stránkách Seznamu dne 4/6-2019 se naši opoziční politici rozdělují do tří uskupení: Konzervativního, liberálního a alternativního. To jsou jen nálepky, pane Dolejší!

4.6.2019 v 16:48 | Karma článku: 7.61 | Přečteno: 590 | Diskuse

Bohumír Šimek

Jsou komunisti vlastizrádci?

Je mi zcela nepochopitelné, proč komunisti odložili svoji marx-leninskou ideologii o boji dělnické třídy a zcela se dali do služby ruského imperialismu. Ze zvyku? Dříve sloužili Stalinovi, dnes Putinovi?

31.5.2019 v 23:07 | Karma článku: 32.71 | Přečteno: 1950 | Diskuse

Bohumír Šimek

Blíží se krach?

Andrej Babiš, jako podnikatel, postavil nejvyšší politiku na představě, že bude řídit stát jako svoji firmu. Někteří politici ho napodobují a chtěli by řídit státní kasu jako domácí rodinný rozpočet.

27.5.2019 v 23:25 | Karma článku: 40.54 | Přečteno: 4825 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Karlický

Prokletí zákona o státním zastupitelství. Měla by se vláda konečně poučit?

Vláda pro posílení nezávislosti justice stále nic neudělala. Připravuje vládní novelu zákona o státním zastupitelství - platnou až za dva a půl roku. Nebo taky vůbec. Snahy osmi ministrů o vládní návrh doposud vždy ztroskotaly.

20.6.2019 v 13:52 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 9 | Diskuse

Ladislav Cihlář

úmyslné(?)odsouvání tr. stíhání Babiše v režii oposice

Odborníci i laici (občané) se diví, jak kausa trestního stíhání Babiše nemá konce. Buď jsou důkazy nebo nejsou, takže by měl být již dávno poslán k soudu, nebo zproštěn podezření.

20.6.2019 v 11:50 | Karma článku: 26.51 | Přečteno: 473 | Diskuse

Jan Dvořák

Kreml má potíže s agenty, ohaluje je mazaný kontrarozvědčík?

„To je ale skandál, Sergeji, že našeho skvělého 0010 „propíchl“ nějaký bezvýznamný český poslaneček!“ rozčiloval se na ministra Lavrova prezident Putin.

20.6.2019 v 9:23 | Karma článku: 14.59 | Přečteno: 278 | Diskuse

Kateřina Lhotská

Bude Trikolóra štikou, nebo štěkem?

Před nedávnem představil pan Václav Klaus mladší nově vznikající politické hnutí „Trikolóra". Zatím toho o něm moc nevíme, ale zamysleme se alespoň na základě toho mála nad jeho šancemi stát se štikou našeho politického rybníčku.

20.6.2019 v 9:01 | Karma článku: 23.66 | Přečteno: 547 | Diskuse

Jiri Machotka

Saldo občan – stát

... aneb jedna možnost k čemu by mohlo být dobré EET pro daňové poplatníky, pokud by byla vůle k tomu, aby to pro ně byla služba

20.6.2019 v 8:56 | Karma článku: 4.10 | Přečteno: 133 | Diskuse
Počet článků 447 Celková karma 19.99 Průměrná čtenost 986

Narodil jsem se ještě ve válce, asi v šesti letech mi byl dán dar víry a asi v tu dobu jsem dal Bohu slib služby. Ve zralém věku jsem se proti Bohu vzbouřil a trvalo to řadu let, než jsem pochopil, že ta vzpoura není proti Bohu, ale proti Církvi, která má stejné problémy jako zákoníci a farizeové v době Ježíše Krista. Na vlastní kůži jsem poznal, že si nás Bůh vede, pokud my mu to dovolíme. Pracoval jsem jako „tygr“ u vlakových pošt, jako tramvaják, jako stěhovák... Mezitím jsem vystudoval medicínu. A pak celý život jsem zasvětil práci praktického lékaře na venkově. Pochopil jsem, že naše zdravotnictví je postaveno na špatných základech, že jsme je po Listopadu postavili na falešných komunistických iluzích místo toho, abychom je postavili na svobodných, přirozených vztazích. Rozhovor s našimi politiky na toto téma není možný, protože žijí uzavřeni ve svých ideologiích. Naše česká zdravotní péče je na světově špičkové úrovni pouze díky heroismu našich lékařů a našich sester, kteří se našimi politiky a jejich politickými manažery nechávají exploatovat. Celý život jsem se věnoval popularizaci medicíny. Po Listopadu jsem se otřel i o politiku. V jedné pohraniční komunistické obci jsem založil Občanské fórum, pak ODS založenou na konzervativně pravicových hodnotách. Tu jsem do dvou let opustil, protože jsem záhy postrádal konzervativnost a pak i pravicovost, když ODS ve zdravotnictví stavěla na sociálním inženýrství více než na svobodných, přirozených vztazích. Dnes se věnuji kritice KDU-ČSL. Pokud v parlamentu nebudou nositeli idejí Ježíše Krista (úcty k Pravdě, úcty k Bohu, úcty k člověku, úcty k jeho svobodě, úcty ke spravedlnosti…), tak je nepotřebujeme. Snažím se psát jen o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nectím trolly, kteří reagují jen negací na napsané, nemají vlastní názor, ale o to více diskutují. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení.

Najdete na iDNES.cz