Sobota 18. ledna 2020, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 18. ledna 2020 Vladislav

Bez mravní obnovy Česko i EU končí!

7. 12. 2019 20:24:19
Šest let strachu z vyvražďování německým nacionalismem a čtyřicet let strachu z pronásledování a likvidace nejlepších občanů pod vládou komunistické strany přineslo své ovoce, ze kterého se vzpamatováváme dodnes.

Strach rozvrací osobnost i celou společnost. Komunisté navíc zneužívají nejtěžších hříchů člověka k rozdělení společnosti a jejího opanování. Při uvádění marxistické ideologie do ovládací praxe hecují neschopné, nesamostatné a nejchudší občany proti plnohodnotným občanům, kteří jsou schopni se postarat o sebe a dát práci těm méně schopným. Vyvolávají závist vůči těm schopnějším, vyvolávají vůči nim nenávist a vyzývají k jejich likvidaci. Jde o likvidaci nejen ekonomickou, ale i fysickou. Pokud včas neprchli do emigrace. Je nutné si uvědomit, že komunisté ovládají společnost strachem, závistí a nenávistí.

Komunisté dělí společnost na ty „lepší“ komunisty, kteří smí vše, zabavovat druhému člověku jeho majetek, zabavovat mu jeho výrobní prostředky, odsoudit nevinného člověka k smrti, vyhnat celé rodiny z jejich chalupy, vyhnat řeholníky a řeholnice z klášterů, a na ty ostatní, kteří jsou neustále sledováni, vyslýcháni a strachem likvidováni. Dodnes se mnozí z nás bojí říci veřejně pravdu.

Kdo se první po Listopadu vzpamatoval a ztratil strach, byli to komunisté, kteří sundali pěticípé hvězdy a spolu s morální spodinou začali ovládat společnost politicky a ekonomicky. Jiným způsobem, ale nikoliv o mnoho lepším než před Listopadem.

Zdánlivě jsme se navrátili do kapitalismu. Ale to už není ten kapitalismus postavený na Lutheránské askezi, to je kapitalismus prostoupený nešvary komunistické předlistopadové éry plný korupce a rozkrádání veřejných i osobních majetků. To je jakýsi mafiánský kapitalismus. Společnost je opět sešněrovávána do centrálního, postkomunistického, levičáckého sociálního inženýrství, na který dojíždí všechny takové společnosti, na které dojela i komunistická strana na vrcholu své moci a na které můžeme dojet i my.

Pokračuje dále ta komunistická mravní devastace společnosti závistí a nenávistí, která se nyní obrací proti vzdělaným občanům. Politici opět ingerují do akademických svobod a opět rozhodují o tom, kdo bude smět učit. Nekonečné reformy školství vedou ke snížení vzdělanosti naší společnosti. Před Listopadem komunisti také dělali reformy, ale ty nebyly tak devastující.

Co jiného je rozdělování společnosti na kavárníky a hospodské, než pohrdání občany s mravní integritou, kterým se politici vysmívají. Ano, „rozděl a panuj“ nám po Listopadu funguje stejně dobře, jako to fungovalo komunistům. A opět se rozvíjí mocný nástroj ovládání lidu: Strach! Strach z budoucnosti, strach z Evropské unie, strach z náboženských společností, strach z muslimů, strach z imigrantů. A vůbec tomu nevadí, že u nás imigranti prakticky nejsou. Strach funguje.

A k závisti a nenávisti se přidávají desinformace a lži. Pravda se relativizuje, každý má svoji pravdu, pravda neexistuje. Lež je postavena na roveň pravdě. Lež je nazývána alternativní pravdou. Pomocí strachu, závisti, nenávisti a lží se dostávají naši politici k moci. A my jim ty lži zobeme z ruky! Jako bychom ztratili s morálkou i kritický rozum! Pohrdáme spravedlivými občany.

Jak můžeme obnovit naši schopnost opět poznávat čestné, spravedlivé, kvalitní občany, abychom je mohli volit? Co musíme udělat, abychom mohli odolat desinformačním, štvavým, lživým a podvodným slovům, když je jich plný internet a denně nám je někteří z nás rozesílají? Jak rozeznat opravdu kvalitní politiky, které se nemusíme bát volit, že nás zklamou?

Je jediná cesta: Mravní obnova společnosti. Musíme začít sami u sebe. Když budeme mluvit pravdu, budeme volit politiky, kteří nelžou. Když budeme slušní, nebudeme volit tlučhuby. Když budeme samostatní a na státu nezávislí, nebudeme volit populistické, proradné politiky. Pokusme se navrátit k Ježíši Kristu, čtěme Bibli, promýšlejme její slova a promítejme si je do reality dnešního života. Pak jednou budeme silnější než naši postkomunističtí, sobečtí papalášové!

Bůh je Pravda, Láska, Svoboda a Spravedlnost. Člověk má být obrazem Boha, aby mohl prožít království Boží na zemi.

Autor: Bohumír Šimek | sobota 7.12.2019 20:24 | karma článku: 21.44 | přečteno: 713x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Vánoční poselství

Gloria in excelsis Deo et in terra pax hominibus bonae voluntantis! Sláva na výsostech Bohu a na zemi pokoj lidem, kteří mají dobrou vůli!

31.12.2019 v 11:22 | Karma článku: 13.24 | Přečteno: 211 | Diskuse

Bohumír Šimek

Bůh jest!

Toto je od nepaměti platící axiom, na kterém staví teologie, všechna náboženství i víra každého z nás. Křesťanská teologie staví na Bibli, na Starém zákonu a Novém zákonu, a na křesťanské tradici.

25.12.2019 v 21:49 | Karma článku: 19.96 | Přečteno: 509 | Diskuse

Bohumír Šimek

Neomarxismus?

Od počátku jsem toto slovo považoval za nadávku. Nyní se mi konečně dostalo poučení. Neomarxismus a antineomarxismus jsou scestné ideologie obě! S marxismem nemají nic společného!

21.12.2019 v 22:21 | Karma článku: 17.14 | Přečteno: 928 | Diskuse

Bohumír Šimek

Zlatý komunisti!

Otevřel jsem po létech zaslouženého odpočinku knížečku instruktážních změn pracovních podmínek pro praktické lékaře, vydávanou asi 6x do roka. Za komunistů jsme byli svobodnější!

18.12.2019 v 21:41 | Karma článku: 32.12 | Přečteno: 1533 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Josef Nožička

Z malých syrských sirotků jsou nakonec „pubescenti před dovršením plnoletosti“

Má či nemá Česká republika přijmout zhruba 40 sirotků, nacházejících se momentálně v řeckých uprchlických táborech? Rozdílné názory na tuto věc mají nejenom europoslankyně Šojdrová a ministr vnitra Hamáček.

18.1.2020 v 17:28 | Karma článku: 35.62 | Přečteno: 833 | Diskuse

Jiří Turner

Obhajoba neobhajitelné Válkové jako podřízené neobhajitelného premiéra

Jistě jste si toho také všimli. Když se někdo stane terčem veřejné kritiky, brzy se najdou tací, kteří cítí potřebu se příslušného člověka zastat. I na tuto kartu politikové někdy sází a mediální lynč pro ně může být požehnáním.

18.1.2020 v 11:50 | Karma článku: 25.84 | Přečteno: 500 | Diskuse

Vladimír Havránek

V Polsku pranýřují papeže Františka. Ten jen hlásá boj proti chudobě a dodržování desatera

Papež František se nevydala na lehkou cestu. Mohl pokračovat v činnosti svého předchůdce.a činit kroky, které jsou od papeže očekávány. Jeho rozhodnutí a prohlášení jsou často v přímém rozporu s tím,co vyznával Jan Pavel II.

18.1.2020 v 11:34 | Karma článku: 16.10 | Přečteno: 521 | Diskuse

Radek Šostý

S přeškrtnutým Zemanem na tričku

Objevil se z ničeho nic u nás v obýváku. Díra v uchu, kruh v nosu, na hlavě zelený přeliv a k tomu pražský přízvuk. „Říkej mi Johny“, a natáhl ke mně hubenou ruku, na které měl vytetované nějaké japonské znaky.

18.1.2020 v 10:32 | Karma článku: 39.66 | Přečteno: 2338 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Manželské toccaty a fugy - telefonování

Nevím, jestli existuje nějaká genderová studie ohledně rozdílu mezi telefonním hovorem muže a ženy. Pokud ano, výsledky se úzkostně tají. Výsledky jsou totiž alarmující.

18.1.2020 v 9:29 | Karma článku: 28.85 | Přečteno: 729 | Diskuse
Počet článků 477 Celková karma 20.45 Průměrná čtenost 999

Narodil jsem se ještě ve válce, asi v šesti letech mi byl dán dar víry a asi v tu dobu jsem dal Bohu slib služby. Ve zralém věku jsem se proti Bohu vzbouřil a trvalo to řadu let, než jsem pochopil, že ta vzpoura není proti Bohu, ale proti Církvi, která má stejné problémy jako zákoníci a farizeové v době Ježíše Krista. Na vlastní kůži jsem poznal, že si nás Bůh vede, pokud my mu to dovolíme. Pracoval jsem jako „tygr“ u vlakových pošt, jako tramvaják, jako stěhovák... Mezitím jsem vystudoval medicínu. A pak celý život jsem zasvětil práci praktického lékaře na venkově. Pochopil jsem, že naše zdravotnictví je postaveno na špatných základech, že jsme je po Listopadu postavili na falešných komunistických iluzích místo toho, abychom je postavili na svobodných, přirozených vztazích. Rozhovor s našimi politiky na toto téma není možný, protože žijí uzavřeni ve svých ideologiích. Naše česká zdravotní péče je na světově špičkové úrovni pouze díky heroismu našich lékařů a našich sester, kteří se našimi politiky a jejich politickými manažery nechávají exploatovat. Celý život jsem se věnoval popularizaci medicíny. Po Listopadu jsem se otřel i o politiku. V jedné pohraniční komunistické obci jsem založil Občanské fórum, pak ODS založenou na konzervativně pravicových hodnotách. Tu jsem do dvou let opustil, protože jsem záhy postrádal konzervativnost a pak i pravicovost, když ODS ve zdravotnictví stavěla na sociálním inženýrství více než na svobodných, přirozených vztazích. Dnes se věnuji kritice KDU-ČSL. Pokud v parlamentu nebudou nositeli idejí Ježíše Krista (úcty k Pravdě, úcty k Bohu, úcty k člověku, úcty k jeho svobodě, úcty ke spravedlnosti…), tak je nepotřebujeme. Snažím se psát jen o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nectím trolly, kteří reagují jen negací na napsané, nemají vlastní názor, ale o to více diskutují. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení.

Najdete na iDNES.cz