Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Neočkované neléčíme!

30. 11. 2021 18:17:13
Zdravotní péče kolabuje, přestává se operovat, chirurgie, ortopedie, kardiologie, gastroenterologie se přestavují na koronavirové jednotky, chybí lůžka, chybí lékaři a chybí sestry! Kdo za to může?

Od Listopadu se omezovaly počty nemocnic, počty lékařů a počty sester. Pojišťovna VZP proklamovala, že čím méně lůžek, lékařů a sester, tím méně zdravotní péče se spotřebuje. Tak se rušily nemocnice a lékaře a sestry jsme vyháněli ze země. Zdravotnictví se zdálo být předimenzované a nevyužité.

A tak se před koronavirem psalo o chybění 2000 lékařů a 5000 sester. Dnes je personál na dně svých sil. Průměrný věk lékařů se blíží k šedesáti letům a vyhořelí senioři prchají do důchodu. Mladé lékařky a sestry prchají do gravidity. Není divu! Pacienti a jejich příbuzní jsou zlí a nenávistní vůči personálu pracujícím na hraně svých možností!

Prý potřebujeme „Nouzový stav“, abychom mohli povolat mediky do nemocnic. Medici ze zákona nesmí pracovat jako sestry, smí pracovat jen jako nekvalifikovaný personál. Zkusili jsme si to a vedlo to ke snížení kvality dovedností mediků. Kdo chce mít hloupé lékaře?

Počty nakažených přes veškerá očkování letí nahoru podstatně více než před rokem! Ano, očkovaných je málo. U variety alfa byla potřebná ochranná proočkovanost 60%, pro vyšší virulenci současné variety delta je nutná proočkovanost 80%, a k tomu máme daleko! Proto se koronavirus tak snadno šíří a varíruje k nebezpečnějším formám. Nyní tu je jihoafrický omikron.

Koronavirus nebude eradikován, nezmizí! Musíme se s ním naučit žít! Musíme mít dostatek protilátek, abychom s ním mohli žít. A protože je koronavirus velmi zrádný a snadno nás zabíjí přes veškerou medicínskou snahu, musíme se zatím chránit očkováním.

Vláda zvažuje o povinném očkování seniorů a zdravotníků. Jde o prozatímní ochranu nejvíce ohrožených jedinců mezi námi. Izrael a Rakousko se rozhodly pro povinné očkování všech občanů. To je nejrychlejší cesta ke stabilizaci vztahu občanů s koronavirem a k normalizaci života. Avšak stejně důležité je naočkování i našich dětí!

Babišova vláda přes léto spala na vavřínech a netlačila na proočkování společnosti. Dnes už to nedoženeme. Chceme to nahrazovat testováním. Ale místo PCR testů, které jsou vhodné k odlišení čerstvě infikovaných vůči zdravým, testujeme převážně antigenními testy, které odhalí koronavirus až po několika dnech, během kterých se virus semenění do společnosti! PCR testy by byly vhodné, pokud by fungovalo trasování. Ale to nefunguje! Byly by vhodné, ale potřebují řádné laboratorní zázemí, které jsme přes léto nevytvořili!

Neochota občanů k očkování pro nedostatečné informovaní společnosti vládou, nedůvěra občanů k nařízením Babišovy vlády a jejich důvěra v absurdní alternativní myšlení, neschopnost řádného trasování pro nedostatečné personální vybavení hygienických stanic, to vše ohrožuje naši společnost dalšími desetitisíci zbytečně zemřelých!

Co s tím?

Pokud se necítím zcela zdráv, musím ochránit svoji rodinu, pokud možno žít v izolované místnosti a stýkat se s rodinou jen v respirátoru! Často větrat! Při podezření na koronavirus, poradit se se svým lékařem bez otálení! V žádném případě nesmím jít do společnosti! U imunizovaného člověka novou infekci nemusíme vnímat vůbec, nebo ji maximálně vnímáme jen jako neurčitou rýmičku, a přesto neimunizovaný po kontaktu s námi může skončit smrtí.

Ale i jako zdravý zbytečně nechodím do společnosti, kde je více lidí, a v uzavřených prostorách musím nosit respirátor, držím odstup od ostatních a rukám věnuji větší hygienu s desinfekcí.

.................................................

Proč tak provokativní nadpis? Protože situace je vážná a hlupáků příliš mnoho!

Autor: Bohumír Šimek | úterý 30.11.2021 18:17 | karma článku: 38.38 | přečteno: 8643x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Co bude dál s covidem?

Jako praktický lékař ve výslužbě se vás pokusím s laickým zjednodušením poučit, co nás čeká v našem souboji s koronavirem, a kdy konečně budeme žít normálně bez omezení.

21.1.2022 v 20:17 | Karma článku: 20.97 | Přečteno: 806 | Diskuse

Bohumír Šimek

2:0 pro Babiše

Tak takto ne! Dostali jste od nás důvěru a pro svoji absenci a drobný podraz opozice jste ve sněmovně prošustrovali dva důležité zákony!

17.1.2022 v 18:38 | Karma článku: 15.76 | Přečteno: 1137 | Diskuse

Bohumír Šimek

Pravda a lež

Premiér Petr Fiala požádal sněmovnu o důvěru lehkým načrtnutím svého programu na čtyřleté období vlády bez hanobení minulé vlády. Babišova a Okamurova opozice z toho udělala divadlo pro veřejnost.

13.1.2022 v 18:22 | Karma článku: 20.94 | Přečteno: 563 | Diskuse

Bohumír Šimek

Bude 3. světová válka?

Třetí světová válka již dávno začala po nástupu vysokého důstojníka tajných služeb Vladimíra Vladimíroviče Putina do vrcholných funkcí Ruské federace.

28.12.2021 v 20:21 | Karma článku: 19.91 | Přečteno: 926 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Nožička

Americká stáž charakterního poslance Farského asi přece jen problémem bude…

Komediální příběh ohledně stáže Jana Farského a jeho (ne)vzdání se poslaneckého mandátu dle všeho ještě zdaleka nekončí.

23.1.2022 v 18:10 | Karma článku: 20.27 | Přečteno: 136 | Diskuse

Milan Kic

Bude válka! Nebo nebude?

V posledních dnech velmi často slýcháme o vyostřených vztazích mezi Ruskem a Ukrajinou. Máme se chystat na válku? Ten, kdo se domníval, že konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem ustal, byl na omylu.

23.1.2022 v 17:15 | Karma článku: 10.17 | Přečteno: 195 | Diskuse

Frantisek Stanek

Úspěch,závist,moc, plodí nenávist a antisionismus s antisemismem 2022

Židovská otázka na Blízkém východě ze strany HAMASU v Gáze ve spojení s Iránem 2022 a jeho snahou obohacovat uran nad rámec bezpečnosti. Je pro Stát Israel nepřijatelný. OSN i USA by měli vědět, že rok 1933 není možné dopustit.

22.1.2022 v 19:47 | Karma článku: 12.84 | Přečteno: 189 | Diskuse

Václav Fischer

Nedovedete si vážit, že si můžete na vojnu jen hrát.

Počkejte, až bude válka. Pak si vzpomenete, jak vám bylo zatěžko vykopat okop. Říká jeden z důstojníků v románu Josefa Škvoreckého Tankový prapor.

22.1.2022 v 16:21 | Karma článku: 27.69 | Přečteno: 640 | Diskuse

Karel Ábelovský

Přerušovaná exhibice (místo)předsedy Tomia Okamury

... způsob jak předejít neočekávaným výsledkům jakékoliv "exhibice", zdálo se možná být přerušování. Ovšem existují bezesporu jedinci, kteří se vyrušit nenechají a nedají. Jedním z nich je i (místo)předseda SPD, Tomio Okamura.

22.1.2022 v 14:12 | Karma článku: 24.32 | Přečteno: 512 | Diskuse
Počet článků 577 Celková karma 21.77 Průměrná čtenost 1012

Narodil jsem se ještě ve válce, asi v šesti letech mi byl dán dar víry a asi v tu dobu jsem dal Bohu slib služby. Ve zralém věku jsem se proti Bohu vzbouřil a trvalo to řadu let, než jsem pochopil, že ta vzpoura není proti Bohu, ale proti Církvi, která má stejné problémy jako zákoníci a farizeové v době Ježíše Krista. Na vlastní kůži jsem poznal, že si nás Bůh vede, pokud my mu to dovolíme. Pracoval jsem jako „tygr“ u vlakových pošt, jako tramvaják, jako stěhovák... Mezitím jsem vystudoval medicínu. A pak celý život jsem zasvětil práci praktického lékaře na venkově. Pochopil jsem, že naše zdravotnictví je postaveno na špatných základech, že jsme je po Listopadu postavili na falešných komunistických iluzích místo toho, abychom je postavili na svobodných, přirozených vztazích. Rozhovor s našimi politiky na toto téma není možný, protože žijí uzavřeni ve svých ideologiích. Naše česká zdravotní péče je na světově špičkové úrovni pouze díky heroismu našich lékařů a našich sester, kteří se našimi politiky a jejich politickými manažery nechávají exploatovat. Celý život jsem se věnoval popularizaci medicíny. Po Listopadu jsem se otřel i o politiku. V jedné pohraniční komunistické obci jsem založil Občanské fórum, pak ODS založenou na konzervativně pravicových hodnotách. Tu jsem do dvou let opustil, protože jsem záhy postrádal konzervativnost a pak i pravicovost, když ODS ve zdravotnictví stavěla na sociálním inženýrství více než na svobodných, přirozených vztazích. Dnes se věnuji kritice KDU-ČSL. Pokud v parlamentu nebudou nositeli idejí Ježíše Krista (úcty k Pravdě, úcty k Bohu, úcty k člověku, úcty k jeho svobodě, úcty ke spravedlnosti…), tak je nepotřebujeme. Snažím se psát jen o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nectím trolly, kteří reagují jen negací na napsané, nemají vlastní názor, ale o to více diskutují. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení.

Najdete na iDNES.cz