Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 19. srpna 2022 Ludvík

Chceme porazit covid?

3. 12. 2021 20:04:08
Cílem je stabilizovat vztah mezi koronavirem a člověkem podobně, jak stabilizovaný ho máme vůči chřipce. Většinou chřipka probíhá bez větší naší pozornosti, mnozí onemocní těžce, několik tisíc nás ročně zemře.

Vlády celého světa kolem toho přešlapují a neví, jak do toho. Protože koronavirus je mnohem zrádnější a nebezpečnější než chřipka, je problémem zvolit nejlepší cestu imunizace společnosti. Máme dvě možné cesty: Přirozená imunizace cestou prodělání nemoci, která představuje miliony mrtvých. Nebo imunizace celé společnosti vakcinací, což je velmi problematické pro šířící se nedůvěru k medicínským řešením, pro šíření nevědeckého alternativního myšlení, které zde zahájila ruská desinformační hybridní válka, a které si ochotně šíříme mezi sebou již sami.

Co s tím, když imunizace společnosti vakcinací je díky alternativnímu myšlení politicky neprůchodná? Vláda, která nařídí povinné očkování, přijde v příštích volbách o mnoho hlasů. Nařídit povinnou vakcinaci součástem nezbytné infrastruktury, jako jsou zdravotníci, policie, hasiči, vojáci a další? Nedojde tím k omezení obranyschopnosti naší společnosti, když dojde ke snížení počtů v těchto strukturách o nepřátele vakcinace?

Alternativní myšlení na nejrůznějších desinformačních serverech a šířené maily mezi seniory brzdí možnosti imunizace společnosti a její stabilizace vůči koronaviru. V důsledku toho se zpomaluje návrat k normálnímu životu a státy po celém světě budou ještě dlouho zmatkovat a nevědět, co s tím.

Úspěšné státy mají proočkováno více než devadesát procent obyvatel, některé státy očkují už i děti bez ohledu na schválení vakcíny, některé státy (Dánsko) ochránili především seniory v domovech důchodců jejich naočkováním včetně personálu a dvakrát týdně prováděnými PCR testy. Některé státy jsou stále „best in covid“ v počtu zemřelých a zdravotnictví na hraně selhání zdravotní péče. Položme si otázku, jak stabilizaci společnosti urychlit a toto zmatečné období zkrátit.

Základem tohoto je vědomí, že zrádnou koronavirózu šíří očkovaní i neočkovaní, statisticky očkovaní poněkud méně. Přenos infekce neočkovanému znamená průběh koronavirózy spíše těžší než lehčí, zátěž zdravotní péče, která jede na hraně možného, a častější zbytečnou smrt. Přenos očkovanému způsobí průběh většinou lehčí, často nepoznaný, vzácnější je nutnost hospitalizace a výjimečně i úmrtí.

My chceme dosáhnout toho, aby většina průběhů byla lehkých, ale než dojde k dostatečné imunizaci společnosti, musíme bránit zbytečným úmrtím. Zastavení společnosti lockdownem? Zničíme zem ekonomicky! Omezíme školní výuku? Klesneme vzděláním na úroveň rozvojových zemí!

A tak vidím nejvhodnější cestu významného omezení šíření koronavirózy v testování PCR testy bez ohledu na to, zda někdo je či není očkován! Pokud nařídíme test PCR před vstupem do zaměstnání, před vstupem do školy, před vstupem do restaurace, před vstupem do divadla a jiných hromadných akcí, pak prakticky zastavíme šíření koronaviru!

Užívat antigenní testy je nesmysl! Proč? PCR testy informují o viróze od jejího počátku, od nakažení. Antigenní testy mohou být pozitivní až po určité době úspěšného zápasu koronaviru s člověkem. Jejich pozitivita je teprve po několika dnech, po které infekci semeníme ve společnosti!

Proto má smysl dělat jen PCR testy! Ano, je to dražší. Ale účinnější! Jenže u nás toho zatím nejsme schopni, protože jsme přes léto nenavýšili možnosti našich laboratoří! Na PCR test musí navazovat dokonalé trasování! Pro to jsme také neudělali vůbec nic!

Po realizaci tohoto dočasného omezení a nošení respirátorů ve vnitřních prostorách dojde k okamžité stabilizaci zdravotní péče, protože se prakticky zastaví šíření infekce. Tato opatření by měla být zachována do dostatečné imunizace společnosti.

Nezapomeňme, že veškerá omezení občanů vyhláškami ministerstva zdravotnictví jsou politická rozhodnutí. Bohužel i mnohá odborná rozhodnutí jsou řízena politicky. Já stavím jen na biologii a medicíně. Moje doporučení jsou dražší, ale významně funkčnější. Zkuste si to ověřit!

Autor: Bohumír Šimek | pátek 3.12.2021 20:04 | karma článku: 32.12 | přečteno: 5327x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Moudrost a chytrost

Nacisté a komunisté moudré lidi potupně a vědomě vraždili, všemožně pronásledovali, zavírali do vězení a vyháněli ze země. Moudrý člověk pro ně neměl cenu.

25.7.2022 v 13:12 | Karma článku: 18.61 | Přečteno: 410 | Diskuse

Bohumír Šimek

Hold Petru Fialovi a jeho vládě

Židy vodil Mojžíš po poušti 40 let, než je z egyptského otroctví dovedl do země zaslíbené. My konečně docházíme k naplnění vize Václava Havla, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí

8.7.2022 v 14:12 | Karma článku: 27.60 | Přečteno: 1369 | Diskuse

Bohumír Šimek

Potrat? Ano? Ne?

Je nutné vědět, že interrupce není přerušení těhotenství, ale ukončení života člověka ve stavu in potentia. Splynutím pohlavních buněk postupně vzniká člověk, pokud ho nezabijeme interrupcí!

29.6.2022 v 13:58 | Karma článku: 15.03 | Přečteno: 471 | Diskuse

Bohumír Šimek

Za Babiše bylo líp?

Babišovy noviny 2-5 zásadně nečtu. Narazím na ně na všech možných i nemožných místech, po ulicích je rozdávají Babišovi kameloti. Dnes jsem si vyjimečně tento útok na naši společnost přečetl. Žasnu nad kvalitou propagandy.

10.6.2022 v 21:54 | Karma článku: 26.23 | Přečteno: 766 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Komunální volby nejsou o Ukrajině, inflaci a plynu

Ale jsou o místních silnicích, chodnících, nových školách, vodovodech, hřištích atd. Už z toho titulu nemohou být referendem o současné vládě. Často v nich také vyhrávají nezávislí kandidáti.

19.8.2022 v 17:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 97 | Diskuse

Jan Bartoň

21.srpen 1968 a válku na Ukrajině dělí 54 let

Okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968 je už pro značnou část české populace věcí historie. Pro nás, pamětníky, je to stále obrovské memento, které změnilo naše životy.

19.8.2022 v 10:15 | Karma článku: 23.91 | Přečteno: 538 | Diskuse

Václav Kunft

Utrhnou se diktátoři ze řetězu?

Diktátoři vraždili jednotlivce, vyhrožovali vyvražďováním rodin, teď vraždí etnické skupiny a vyhrožují národům.

19.8.2022 v 8:19 | Karma článku: 6.37 | Přečteno: 224 | Diskuse

Jiří Medula

Operace "Milion chvilek vzor 22"... aneb otazníky kolem demonstrace 3.9.2022.

Stále stejná předvolební taktika, a přesto se opět najdou lidé, kteří jsou ochotni uvěřit, že tentokrát nezažijí hořké zklamání jako už tolikrát. V čase všeobecného rozkladu mnohých jistot jsou vděčni za pár týdnů v naději...

19.8.2022 v 7:07 | Karma článku: 30.81 | Přečteno: 1654 |

Aleš Merta

Miliónoví kádrováci

„Demokratické„ hnutí - Milión chvilek pro demokracii vyhlásilo tažení za volbu demokratického prezidenta. Kdo je či není demokrat rozhodnou samozřejmě sami představitelé tohoto hnutí a jak jinak, než demokraticky.

18.8.2022 v 17:58 | Karma článku: 33.82 | Přečteno: 798 | Diskuse
Počet článků 592 Celková karma 21.87 Průměrná čtenost 1030

Všechno je jinak!

Zakládal jsem Občanské fórum, pak na konzervativně pravicových tezích ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil. Půl století totality, nacistické a komunistické, nám vygumovalo vztah ke konzervativně pravicovým hodnotám. Naše politika je poznamenána přeměnou komunistických zbohatlíků v polistopadové, překabátěné oligarchy, kteří nás ovládají ekonomicky. Ti spolu se členy Prognostického ústavu pracujícími pod dohledem ruských tajných služeb KGB (Respekt), kteří se stali předsedy vznikajících vlivných a méně vlivných politických stran zde začali vytvářet politický byznys na podkladě lži a korupce. U koryt moc mlaskali! A tak vznikaly strany založené na boji s korupcí. Všichni víme, jak dopadla Zemanova akce “čisté ruce“, jak dopadl „pan čistý“, pak přišly na scénu Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a tento politický byznys vyvrcholil v hnutí ANO Andreje Babiše. Díky desetiletí trvající ruské hybridní válce, naše politika začala směřovat opět do područí Ruska. Snažím se psát o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení. Vážím si Václava Havla a jeho sloganu, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez Pravdy a úcty k druhému člověku přijdeme o svoji svobodu a liberální demokracii!

Najdete na iDNES.cz