Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 19. srpna 2022 Ludvík

Bude 3. světová válka?

28. 12. 2021 20:21:48
Třetí světová válka již dávno začala po nástupu vysokého důstojníka tajných služeb Vladimíra Vladimíroviče Putina do vrcholných funkcí Ruské federace.

Již před několika léty redaktoři Respektu svědčili o vytvořené trollí farmě v Petrohradu, kde jsou vychováváni trollové se slušnými platy, jejichž úkolem je rozbíjet internetové diskuse protichůdným tlacháním především v Evropě, ale i ve světě. Zpočátku byli snadno rozpoznatelní pro specifické postkomunistické ptydepe navazující na komunistické ptydepe v jednotlivých zemích. Byly též rozpoznatelné podle přítomnosti rusizmů, nyní již jen podle vulgarit pro jednodušší lidi a podle obtížně rozpoznatelných lží.

Cílem je rozdělit společnost v zájmové zemi a rozbít její jednotu, čímž se ta země stává neschopná jakékoliv obranné akce. Před několika léty u nás fungovalo několik desítek serverů v přímé službě Rusku propagujících jedinou ruskou „pravdu“, které šířily nenávist vůči USA, NATO, Evropské unii a nejlepším politikům.

Netrvalo to dlouho a k těm padesáti ruským serverům se přidávali servery české v ruské službě, které šířily, štvavé falešné informace, pomluvy a lži v nejrůznějších oborech. V poslední době jde především o šíření nesmyslů ohledně očkovacích látek proti koronaviru, čímž znemožňují obranyschopnost vůči nové infekci.

Cílem je vybudovat vstřícný vztah vůči Ruské federaci a Putinovi, nedůvěru k Evropské unii a jejím politikům, nedůvěru k NATO a USA. Těmto desinformacím nejspíš věří dokonce i Miloš Zeman, komunisti a stoupenci Tomio Okamrury, kteří tyto desinformace šíří v mailech mezi seniory. Náš prezident dokonce podráží důvěru v naše kvalitní tajné služby!

Poslední dobou jde o šíření desinformací hlavně na Ukrajině, jejíž Krym Rusové anektovali, jako Hitler naše pohraničí v minulém století, a produkují trvalý konflikt ve východní Ukrajině iluzí občanské války. Prý zachraňují ukrajinské Rusy před Ukrajinci. Rusové na hranicích s Ukrajinou hromadí válečný potenciál, který je schopný obsadit celou Ukrajinu. Putinův sekundant Lukašenko rozšiřuje hybridní válku o pasírování muslimů skrze hranice křesťanských států.

Není divu, že Ukrajinci se obávají této ruské hrozby a nevnímají ji jako akt obrany. Chtěli by vstoupit do obranného společenství NATO a chtěli by být součástí Evropské unie. Toho se Putin bojí, a proto v pohraničí chřestí zbraněmi. Ale vpádu Rusů na Ukrajinu se bojí i Evropská unie, velení NATO, ale i americký prezident.

Jak se utvářely Rusko-Ukrajinské vztahy? Rusko mělo na Krymu svoji vojenskou, námořní flotilu, za kterou platilo nájem od té doby, co Jelcin nechal oddělit Ukrajinu od Sovětského svazu. Putin tuto prekérní situaci řešil obsazením Krymu neidentifikovatelnými zelenými mužíky v uniformách pod záminkou, že chce zachránit zde žijící Rusy. Pak je oblékl do identifikovatelné ruské výstroje a vyhlásil referendum ohledně připojení k Rusku.

Na Doněcku a Luhansku rozpoutal zamrzlý konflikt v podobě „občanské války“, kterou řídili ruští vojáci s ruskými zbraněmi, a kteří sestřelili malasijské civilní letadlo plné pasažérů. Putin zjevně hodlal řešit úsilí Ukrajinců o vstup do NATO rozdělením Ukrajiny na dvě části: Ukrajinu a Novorusko, nebo dobýt koridoru na Ukrajině k poloostrovu Krym. A nyní je otázka, jak bude Putin pokračovat.

Desinformacemi má rozdělené obyvatelstvo v zemích Evropy. Tuto hybridní válku stupňuje především mezi obyvateli Ukrajiny. Pomocí Lukašenka rozvíjí hybridní válku o přivážené muslimské migranty, které nutí k překračování hranic států Evropské unie, Litvy a Polska, aby tak antagonisticky rozdělil obyvatelstvo a snížil jeho obranyschopnost. Pak by už pro Putina neměl být problém vstoupit na Ukrajinu a dělat, co se mu zlíbí.

Putin má nejvyšší čas řešit Ukrajinu, protože NATO Ukrajinu vybavuje nejmodernějšími zbraněmi, včetně dalekonosných raket, které mohou ohrozit Putina v Kremlu i na jeho nové rozsáhlé haciendě na jihu Ruska. Předtím ruští agenti vyhodili v českém muničním skladu staré zbraně, které byly určeny pro Ukrajinu. Tyto zbraně by Rusko tolik neohrožovaly.

Putin má na hranicích Ukrajiny řádný kontingent armády, se kterým je schopen Ukrajinu po dostatečném rozdělení obyvatelstva obsadit a ochránit tak Rusy zde žijící. To je jeho styl! U nás již má také hodně ruských soukmenovců.

Před tím sonduje Joe Bidena, prezidenta USA, jak bude na to obsazení Ukrajiny reagovat. Američané jsou přecejen největší silou v NATO. A tak mezi vládci mocností drnčí telefon. Jenže není už doba studené války a Pražského jara, kdy americký prezident souhlasil s obsazením Československa. Biden s obsazením Ukrajiny nesouhlasí.

Může NATO vstoupit se svojí armádou k ochraně Ukrajiny? Nemusí, protože Ukrajina není v NATO. Ale může! To by bylo diplomatické selhání obou světových mocností. Co by následovalo, si asi nikdo nedovede představit.

Rusko i Amerika mají atomové zbraně. Hodně atomových zbraní. Jsou schopny zničit celý svět. Ostatně atomová válka je popsána na několika místech již v Bibli jako apokalyptický konec světa. Před tím mají být přírodní katastrofy a nemoci.

Zatím Vladimír Vladimírovič Putin a Joe Biden jsou ochotni spolu mluvit. Snad budou mít rozum. Ale Putin se cítí být ohrožen přímým potenciálním sousedstvím se státem v NATO. Ruské myšlení je jiné než myšlení demokratických států! Vládcům Ruska je pokora cizí. Cítí se být všemocní. A nejen Ukrajina leží v zájmovém prostoru Ruska. V tomto zájmu jsou i všechny státy východní Evropy, kam patří i Česko!

Bude třetí světová válka? Já doufám, že ne!

.......................................

Milý čtenáři! Je možné, že si myslíš, že apokalyptické myšlenky nepatří na radostný konec civilního roku do vánočního oktávu mezi narozením Spasitele a svátkem Marie, Matky Boží, a že patří spíš na konec církevního roku, kdy se čtou z Písma pasáže pojednávající o konci světa, jenže právě nyní v době energetické krize Putin uzavírá kohoutky plynu tekoucího do Evropy a paktuje se s čínským Čingischánem. A řada z vás se obává, že po skončení pravoslavných Vánoc chce Putin zaútočit na Ukrajinu. Kdo se umíte modlit, modlete se, aby se vládcové světových mocností dohodli bez eskalací konfliktů.

https://sedivy.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=780847

https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/osm-signalu-ze-se-rusko-uz-rozhodlo-pro-invazi-na-ukrajinu-40382069#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=YBjuTrj4Qir-202112231643&dop_id=40382069&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Autor: Bohumír Šimek | úterý 28.12.2021 20:21 | karma článku: 20.68 | přečteno: 1863x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Moudrost a chytrost

Nacisté a komunisté moudré lidi potupně a vědomě vraždili, všemožně pronásledovali, zavírali do vězení a vyháněli ze země. Moudrý člověk pro ně neměl cenu.

25.7.2022 v 13:12 | Karma článku: 18.61 | Přečteno: 410 | Diskuse

Bohumír Šimek

Hold Petru Fialovi a jeho vládě

Židy vodil Mojžíš po poušti 40 let, než je z egyptského otroctví dovedl do země zaslíbené. My konečně docházíme k naplnění vize Václava Havla, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí

8.7.2022 v 14:12 | Karma článku: 27.60 | Přečteno: 1369 | Diskuse

Bohumír Šimek

Potrat? Ano? Ne?

Je nutné vědět, že interrupce není přerušení těhotenství, ale ukončení života člověka ve stavu in potentia. Splynutím pohlavních buněk postupně vzniká člověk, pokud ho nezabijeme interrupcí!

29.6.2022 v 13:58 | Karma článku: 15.03 | Přečteno: 471 | Diskuse

Bohumír Šimek

Za Babiše bylo líp?

Babišovy noviny 2-5 zásadně nečtu. Narazím na ně na všech možných i nemožných místech, po ulicích je rozdávají Babišovi kameloti. Dnes jsem si vyjimečně tento útok na naši společnost přečetl. Žasnu nad kvalitou propagandy.

10.6.2022 v 21:54 | Karma článku: 26.23 | Přečteno: 766 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Komunální volby nejsou o Ukrajině, inflaci a plynu

Ale jsou o místních silnicích, chodnících, nových školách, vodovodech, hřištích atd. Už z toho titulu nemohou být referendem o současné vládě. Často v nich také vyhrávají nezávislí kandidáti.

19.8.2022 v 17:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 20 | Diskuse

Jan Bartoň

21.srpen 1968 a válku na Ukrajině dělí 54 let

Okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968 je už pro značnou část české populace věcí historie. Pro nás, pamětníky, je to stále obrovské memento, které změnilo naše životy.

19.8.2022 v 10:15 | Karma článku: 23.46 | Přečteno: 511 | Diskuse

Václav Kunft

Utrhnou se diktátoři ze řetězu?

Diktátoři vraždili jednotlivce, vyhrožovali vyvražďováním rodin, teď vraždí etnické skupiny a vyhrožují národům.

19.8.2022 v 8:19 | Karma článku: 6.33 | Přečteno: 218 | Diskuse

Jiří Medula

Operace "Milion chvilek vzor 22"... aneb otazníky kolem demonstrace 3.9.2022.

Stále stejná předvolební taktika, a přesto se opět najdou lidé, kteří jsou ochotni uvěřit, že tentokrát nezažijí hořké zklamání jako už tolikrát. V čase všeobecného rozkladu mnohých jistot jsou vděčni za pár týdnů v naději...

19.8.2022 v 7:07 | Karma článku: 30.21 | Přečteno: 1550 |

Aleš Merta

Miliónoví kádrováci

„Demokratické„ hnutí - Milión chvilek pro demokracii vyhlásilo tažení za volbu demokratického prezidenta. Kdo je či není demokrat rozhodnou samozřejmě sami představitelé tohoto hnutí a jak jinak, než demokraticky.

18.8.2022 v 17:58 | Karma článku: 33.76 | Přečteno: 794 | Diskuse
Počet článků 592 Celková karma 21.87 Průměrná čtenost 1030

Všechno je jinak!

Zakládal jsem Občanské fórum, pak na konzervativně pravicových tezích ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil. Půl století totality, nacistické a komunistické, nám vygumovalo vztah ke konzervativně pravicovým hodnotám. Naše politika je poznamenána přeměnou komunistických zbohatlíků v polistopadové, překabátěné oligarchy, kteří nás ovládají ekonomicky. Ti spolu se členy Prognostického ústavu pracujícími pod dohledem ruských tajných služeb KGB (Respekt), kteří se stali předsedy vznikajících vlivných a méně vlivných politických stran zde začali vytvářet politický byznys na podkladě lži a korupce. U koryt moc mlaskali! A tak vznikaly strany založené na boji s korupcí. Všichni víme, jak dopadla Zemanova akce “čisté ruce“, jak dopadl „pan čistý“, pak přišly na scénu Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a tento politický byznys vyvrcholil v hnutí ANO Andreje Babiše. Díky desetiletí trvající ruské hybridní válce, naše politika začala směřovat opět do područí Ruska. Snažím se psát o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení. Vážím si Václava Havla a jeho sloganu, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez Pravdy a úcty k druhému člověku přijdeme o svoji svobodu a liberální demokracii!

Najdete na iDNES.cz