Neděle 23. ledna 2022, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 23. ledna 2022 Zdeněk

Pravda a lež

13. 01. 2022 18:22:55
Premiér Petr Fiala požádal sněmovnu o důvěru lehkým načrtnutím svého programu na čtyřleté období vlády bez hanobení minulé vlády. Babišova a Okamurova opozice z toho udělala divadlo pro veřejnost.

Druhým řečníkem byl Andrej Babiš, který především chválil svoji bývalou vládu. Pokud bych měl srovnat jeho výroky s pravdou, dalo by mi to hodně práce. Tak či onak! Jeho přednes byl dlouhý a populistické sebechvály plný.

Ale to nebylo nic oproti Tomio Okamurovi! Délkou, mnohomluvným populismem, směsicí pravd a lží, úchvatným emocionálním doprovodem připomínajícím nástup nacionálních socialistů v třicátých letech minulého století. Vynikající simplexní projev pro simplexní občany! Takto nějak bych si představoval nástup diktátora k moci. Babišova vláda byla špatně, Fialova vláda bude špatně, jen my jsme ti správní hoši a dívky!

Podle Tomio Okamury je Petr Fiala nebezpečný vlastizrádce pro naši republiku jako člen Panevropské unie, který hledá bezpečí našeho státu ve federalizovaných Spojených státech evropských a v obranném paktu NATO. Okamura má strach, ze slov programového prohlášení nastupující vlády o přehodnocování našich vztahů s Ruskem a Čínou, abychom nedopadli jako v roce 1968. Co to znamená? Složme si to s tím, jak vehementně chce Okamura vystoupit z Evropské unie a z NATO, a že má mezi svými členy SPD vítače Putinových Nočních vlků, propagátorů ruských nacionalistů, Jaroslava Foldynu. Není naopak nebezpečné přichylování se k tomu tam velikému dubisku, ke kterému vyzýval Jan Kollár?

Tomio Okamura je mnohem nebezpečnější než Miroslav Sládek nebo Vojtěch Filip, protože přijímá alternativní myšlení z alternativních serverů včetně desinformací, oslabuje bezpečnost naší republiky úsilím o vystoupení z Evropské unie a z NATO. Tímto věrohodným úsilím získá řadu nových protestních voličů.

Jinak souboj Fialovy vlády nastupující s vládou Babišovou odstupující, byl spíše nudný, plný polopravd, nepravd, prázdných frází, zbytečných pomluv a postkomunistických iluzivních lží. Už jen to, že ve volbách šlo o souboj Babiš-antibabiš, je pouhou Babišovou hříčkou! Ve skutečnosti jde o něco zcela jiného!

Abychom to mohli pochopit, dovolím si zde zaznamenat svůj postřeh. Myslím, že všichni víme, co to byl Prognostický ústav založený ministrem vnitra Štrougalem, který pracoval pod přímým dohledem ruské tajné služby KGB (Respekt). Většina z nás si také všimla, že jeho členové se stali předsedy významných i bez významných stran po Listopadu.

Nejznámějším představitelem je Václav Klaus. Jeho aktivity vůči Česku a Evropské unii jsou dobře známé. Umožnil komunistům po jejich překabátění návrat k ekonomické moci. Stali se postkomunistickými oligarchy a papaláši, kteří zde ovládli politiku, ekonomiku, média, policii a justici (Petr Tluchoř a Kristýna Kočí). Tito oligarchové provázali svoje ekonomické aktivity s politikou, rozvinuli zde politický byznys a korupci, což vyvrcholilo v Babišově vládě.

Babišova vláda přetavovala polistopadovou liberální demokracii se svobodou pro všechny občany, ke které nás přivedl Václav Havel, v demokracii oligarchickou se svobodou jen pro oligarchy. A podzimní volby byly právě o souboji těchto svou přístupů k demokracii!

Já věřím a nepochybuji o tom, že pětikoalici jde o liberální demokracii v pravdě a úctě k druhému člověku. To mi také dává důvěru, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Té lži a nenávisti se zde od Listopadu na můj vkus nahromadilo příliš mnoho!

P.S. Tak se to dnes jeví, že postkomunističtí oligarchové díky politikaření babišovců a okamurovců zatím vítězí! A oddalují řešení pandemie, energetické krize a společenské krize. A přitom všichni již od voleb víme, že Fialova vláda důvěru poslanecké sněmovny dostane!

....................

Nepleťme si liberalismus s levicovostí! Tady je to od diskutujících časté! Zjevně to vzniklo z toho, že progresivističtí Piráti se také hlásí k liberální demokracii. Ale liberální demokracie není ani levicovost, ani progresivita!

Autor: Bohumír Šimek | čtvrtek 13.1.2022 18:22 | karma článku: 20.94 | přečteno: 563x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Co bude dál s covidem?

Jako praktický lékař ve výslužbě se vás pokusím s laickým zjednodušením poučit, co nás čeká v našem souboji s koronavirem, a kdy konečně budeme žít normálně bez omezení.

21.1.2022 v 20:17 | Karma článku: 20.76 | Přečteno: 776 | Diskuse

Bohumír Šimek

2:0 pro Babiše

Tak takto ne! Dostali jste od nás důvěru a pro svoji absenci a drobný podraz opozice jste ve sněmovně prošustrovali dva důležité zákony!

17.1.2022 v 18:38 | Karma článku: 15.76 | Přečteno: 1136 | Diskuse

Bohumír Šimek

Bude 3. světová válka?

Třetí světová válka již dávno začala po nástupu vysokého důstojníka tajných služeb Vladimíra Vladimíroviče Putina do vrcholných funkcí Ruské federace.

28.12.2021 v 20:21 | Karma článku: 19.91 | Přečteno: 925 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Frantisek Stanek

Úspěch,závist,moc, plodí nenávist a antisionismus s antisemismem 2022

Židovská otázka na Blízkém východě ze strany HAMASU v Gáze ve spojení s Iránem 2022 a jeho snahou obohacovat uran nad rámec bezpečnosti. Je pro Stát Israel nepřijatelný. OSN i USA by měli vědět, že rok 1933 není možné dopustit.

22.1.2022 v 19:47 | Karma článku: 8.66 | Přečteno: 134 | Diskuse

Václav Fischer

Nedovedete si vážit, že si můžete na vojnu jen hrát.

Počkejte, až bude válka. Pak si vzpomenete, jak vám bylo zatěžko vykopat okop. Říká jeden z důstojníků v románu Josefa Škvoreckého Tankový prapor.

22.1.2022 v 16:21 | Karma článku: 25.08 | Přečteno: 495 | Diskuse

Karel Ábelovský

Přerušovaná exhibice (místo)předsedy Tomia Okamury

... způsob jak předejít neočekávaným výsledkům jakékoliv "exhibice", zdálo se možná být přerušování. Ovšem existují bezesporu jedinci, kteří se vyrušit nenechají a nedají. Jedním z nich je i (místo)předseda SPD, Tomio Okamura.

22.1.2022 v 14:12 | Karma článku: 22.09 | Přečteno: 443 | Diskuse

František Kašpárek

Odvaha

Odvaha bývala ctností. V této souvislosti se nabízí otázka: Nechal si Vladimír Putin skutečně poslední náboj pro sebe? A je, slovy klasika, válka mír?

22.1.2022 v 13:00 | Karma článku: 16.53 | Přečteno: 227 | Diskuse

Petr Štrompf

Česko hledá novou hlavu státu. Mozek v kebuli není podmínkou?

Tak jich máme zatím první desítku. Myslím těch hlav, co by rády zvítězily ve veřejné soutěži Dobývání Pražského hradu. Už teď mě to baví sledovat.

22.1.2022 v 10:20 | Karma článku: 20.27 | Přečteno: 634 | Diskuse
Počet článků 577 Celková karma 21.75 Průměrná čtenost 1012

Narodil jsem se ještě ve válce, asi v šesti letech mi byl dán dar víry a asi v tu dobu jsem dal Bohu slib služby. Ve zralém věku jsem se proti Bohu vzbouřil a trvalo to řadu let, než jsem pochopil, že ta vzpoura není proti Bohu, ale proti Církvi, která má stejné problémy jako zákoníci a farizeové v době Ježíše Krista. Na vlastní kůži jsem poznal, že si nás Bůh vede, pokud my mu to dovolíme. Pracoval jsem jako „tygr“ u vlakových pošt, jako tramvaják, jako stěhovák... Mezitím jsem vystudoval medicínu. A pak celý život jsem zasvětil práci praktického lékaře na venkově. Pochopil jsem, že naše zdravotnictví je postaveno na špatných základech, že jsme je po Listopadu postavili na falešných komunistických iluzích místo toho, abychom je postavili na svobodných, přirozených vztazích. Rozhovor s našimi politiky na toto téma není možný, protože žijí uzavřeni ve svých ideologiích. Naše česká zdravotní péče je na světově špičkové úrovni pouze díky heroismu našich lékařů a našich sester, kteří se našimi politiky a jejich politickými manažery nechávají exploatovat. Celý život jsem se věnoval popularizaci medicíny. Po Listopadu jsem se otřel i o politiku. V jedné pohraniční komunistické obci jsem založil Občanské fórum, pak ODS založenou na konzervativně pravicových hodnotách. Tu jsem do dvou let opustil, protože jsem záhy postrádal konzervativnost a pak i pravicovost, když ODS ve zdravotnictví stavěla na sociálním inženýrství více než na svobodných, přirozených vztazích. Dnes se věnuji kritice KDU-ČSL. Pokud v parlamentu nebudou nositeli idejí Ježíše Krista (úcty k Pravdě, úcty k Bohu, úcty k člověku, úcty k jeho svobodě, úcty ke spravedlnosti…), tak je nepotřebujeme. Snažím se psát jen o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nectím trolly, kteří reagují jen negací na napsané, nemají vlastní názor, ale o to více diskutují. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení.

Najdete na iDNES.cz