Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 19. srpna 2022 Ludvík

Pravda a lež

13. 01. 2022 18:22:55
Premiér Petr Fiala požádal sněmovnu o důvěru lehkým načrtnutím svého programu na čtyřleté období vlády bez hanobení minulé vlády. Babišova a Okamurova opozice z toho udělala divadlo pro veřejnost.

Druhým řečníkem byl Andrej Babiš, který především chválil svoji bývalou vládu. Pokud bych měl srovnat jeho výroky s pravdou, dalo by mi to hodně práce. Tak či onak! Jeho přednes byl dlouhý a populistické sebechvály plný.

Ale to nebylo nic oproti Tomio Okamurovi! Délkou, mnohomluvným populismem, směsicí pravd a lží, úchvatným emocionálním doprovodem připomínajícím nástup nacionálních socialistů v třicátých letech minulého století. Vynikající simplexní projev pro simplexní občany! Takto nějak bych si představoval nástup diktátora k moci. Babišova vláda byla špatně, Fialova vláda bude špatně, jen my jsme ti správní hoši a dívky!

Podle Tomio Okamury je Petr Fiala nebezpečný vlastizrádce pro naši republiku jako člen Panevropské unie, který hledá bezpečí našeho státu ve federalizovaných Spojených státech evropských a v obranném paktu NATO. Okamura má strach, ze slov programového prohlášení nastupující vlády o přehodnocování našich vztahů s Ruskem a Čínou, abychom nedopadli jako v roce 1968. Co to znamená? Složme si to s tím, jak vehementně chce Okamura vystoupit z Evropské unie a z NATO, a že má mezi svými členy SPD vítače Putinových Nočních vlků, propagátorů ruských nacionalistů, Jaroslava Foldynu. Není naopak nebezpečné přichylování se k tomu tam velikému dubisku, ke kterému vyzýval Jan Kollár?

Tomio Okamura je mnohem nebezpečnější než Miroslav Sládek nebo Vojtěch Filip, protože přijímá alternativní myšlení z alternativních serverů včetně desinformací, oslabuje bezpečnost naší republiky úsilím o vystoupení z Evropské unie a z NATO. Tímto věrohodným úsilím získá řadu nových protestních voličů.

Jinak souboj Fialovy vlády nastupující s vládou Babišovou odstupující, byl spíše nudný, plný polopravd, nepravd, prázdných frází, zbytečných pomluv a postkomunistických iluzivních lží. Už jen to, že ve volbách šlo o souboj Babiš-antibabiš, je pouhou Babišovou hříčkou! Ve skutečnosti jde o něco zcela jiného!

Abychom to mohli pochopit, dovolím si zde zaznamenat svůj postřeh. Myslím, že všichni víme, co to byl Prognostický ústav založený ministrem vnitra Štrougalem, který pracoval pod přímým dohledem ruské tajné služby KGB (Respekt). Většina z nás si také všimla, že jeho členové se stali předsedy významných i bez významných stran po Listopadu.

Nejznámějším představitelem je Václav Klaus. Jeho aktivity vůči Česku a Evropské unii jsou dobře známé. Umožnil komunistům po jejich překabátění návrat k ekonomické moci. Stali se postkomunistickými oligarchy a papaláši, kteří zde ovládli politiku, ekonomiku, média, policii a justici (Petr Tluchoř a Kristýna Kočí). Tito oligarchové provázali svoje ekonomické aktivity s politikou, rozvinuli zde politický byznys a korupci, což vyvrcholilo v Babišově vládě.

Babišova vláda přetavovala polistopadovou liberální demokracii se svobodou pro všechny občany, ke které nás přivedl Václav Havel, v demokracii oligarchickou se svobodou jen pro oligarchy. A podzimní volby byly právě o souboji těchto svou přístupů k demokracii!

Já věřím a nepochybuji o tom, že pětikoalici jde o liberální demokracii v pravdě a úctě k druhému člověku. To mi také dává důvěru, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Té lži a nenávisti se zde od Listopadu na můj vkus nahromadilo příliš mnoho!

P.S. Tak se to dnes jeví, že postkomunističtí oligarchové díky politikaření babišovců a okamurovců zatím vítězí! A oddalují řešení pandemie, energetické krize a společenské krize. A přitom všichni již od voleb víme, že Fialova vláda důvěru poslanecké sněmovny dostane!

....................

Nepleťme si liberalismus s levicovostí! Tady je to od diskutujících časté! Zjevně to vzniklo z toho, že progresivističtí Piráti se také hlásí k liberální demokracii. Ale liberální demokracie není ani levicovost, ani progresivita!

Autor: Bohumír Šimek | čtvrtek 13.1.2022 18:22 | karma článku: 20.96 | přečteno: 585x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Moudrost a chytrost

Nacisté a komunisté moudré lidi potupně a vědomě vraždili, všemožně pronásledovali, zavírali do vězení a vyháněli ze země. Moudrý člověk pro ně neměl cenu.

25.7.2022 v 13:12 | Karma článku: 18.61 | Přečteno: 410 | Diskuse

Bohumír Šimek

Hold Petru Fialovi a jeho vládě

Židy vodil Mojžíš po poušti 40 let, než je z egyptského otroctví dovedl do země zaslíbené. My konečně docházíme k naplnění vize Václava Havla, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí

8.7.2022 v 14:12 | Karma článku: 27.60 | Přečteno: 1369 | Diskuse

Bohumír Šimek

Potrat? Ano? Ne?

Je nutné vědět, že interrupce není přerušení těhotenství, ale ukončení života člověka ve stavu in potentia. Splynutím pohlavních buněk postupně vzniká člověk, pokud ho nezabijeme interrupcí!

29.6.2022 v 13:58 | Karma článku: 15.03 | Přečteno: 471 | Diskuse

Bohumír Šimek

Za Babiše bylo líp?

Babišovy noviny 2-5 zásadně nečtu. Narazím na ně na všech možných i nemožných místech, po ulicích je rozdávají Babišovi kameloti. Dnes jsem si vyjimečně tento útok na naši společnost přečetl. Žasnu nad kvalitou propagandy.

10.6.2022 v 21:54 | Karma článku: 26.23 | Přečteno: 766 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Komunální volby nejsou o Ukrajině, inflaci a plynu

Ale jsou o místních silnicích, chodnících, nových školách, vodovodech, hřištích atd. Už z toho titulu nemohou být referendem o současné vládě. Často v nich také vyhrávají nezávislí kandidáti.

19.8.2022 v 17:56 | Karma článku: 9.10 | Přečteno: 122 | Diskuse

Jan Bartoň

21.srpen 1968 a válku na Ukrajině dělí 54 let

Okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968 je už pro značnou část české populace věcí historie. Pro nás, pamětníky, je to stále obrovské memento, které změnilo naše životy.

19.8.2022 v 10:15 | Karma článku: 24.23 | Přečteno: 559 | Diskuse

Václav Kunft

Utrhnou se diktátoři ze řetězu?

Diktátoři vraždili jednotlivce, vyhrožovali vyvražďováním rodin, teď vraždí etnické skupiny a vyhrožují národům.

19.8.2022 v 8:19 | Karma článku: 6.38 | Přečteno: 224 | Diskuse

Jiří Medula

Operace "Milion chvilek vzor 22"... aneb otazníky kolem demonstrace 3.9.2022.

Stále stejná předvolební taktika, a přesto se opět najdou lidé, kteří jsou ochotni uvěřit, že tentokrát nezažijí hořké zklamání jako už tolikrát. V čase všeobecného rozkladu mnohých jistot jsou vděčni za pár týdnů v naději...

19.8.2022 v 7:07 | Karma článku: 31.43 | Přečteno: 1707 |

Aleš Merta

Miliónoví kádrováci

„Demokratické„ hnutí - Milión chvilek pro demokracii vyhlásilo tažení za volbu demokratického prezidenta. Kdo je či není demokrat rozhodnou samozřejmě sami představitelé tohoto hnutí a jak jinak, než demokraticky.

18.8.2022 v 17:58 | Karma článku: 33.82 | Přečteno: 800 | Diskuse
Počet článků 592 Celková karma 21.87 Průměrná čtenost 1030

Všechno je jinak!

Zakládal jsem Občanské fórum, pak na konzervativně pravicových tezích ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil. Půl století totality, nacistické a komunistické, nám vygumovalo vztah ke konzervativně pravicovým hodnotám. Naše politika je poznamenána přeměnou komunistických zbohatlíků v polistopadové, překabátěné oligarchy, kteří nás ovládají ekonomicky. Ti spolu se členy Prognostického ústavu pracujícími pod dohledem ruských tajných služeb KGB (Respekt), kteří se stali předsedy vznikajících vlivných a méně vlivných politických stran zde začali vytvářet politický byznys na podkladě lži a korupce. U koryt moc mlaskali! A tak vznikaly strany založené na boji s korupcí. Všichni víme, jak dopadla Zemanova akce “čisté ruce“, jak dopadl „pan čistý“, pak přišly na scénu Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a tento politický byznys vyvrcholil v hnutí ANO Andreje Babiše. Díky desetiletí trvající ruské hybridní válce, naše politika začala směřovat opět do područí Ruska. Snažím se psát o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení. Vážím si Václava Havla a jeho sloganu, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez Pravdy a úcty k druhému člověku přijdeme o svoji svobodu a liberální demokracii!

Najdete na iDNES.cz