Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Chvála veřejnoprávní České televize

18. 02. 2022 21:27:31
Petru Dvořákovi a jeho spolupracovníkům vděčíme za vynikající službu občanům. Přesto se najde (s prominutím) řada křiklounů, kteří dávají přednost alternativnímu myšlení a lžím před pravdou.

Česká televize představuje vynikající zpravodajství z celého světa, vynikající komentáře, vynikající vědecké vzdělávání, vynikající informace ze všech oborů našeho života, vynikající kulturní pořady, vynikající detektivky, vynikající filmy, výklady historie a vynikající politické vzdělávání. Také vynikající dozor nad vládnoucí garniturou. Každý si může najít, co ho baví. Navíc Česká televize nahradila tolik potřebné koronavirové informace, které vláda Andreje Babiše nedokázala zprostředkovat. Nic mi zde nechybí. Klobouk dolů! České televizi můžeme stoprocentně důvěřovat. Dbají na řádné prověřování informací.

Přesto se zdá, že je zde veliké množství křiklounů proti České televizi chrlící hrubé pomluvy na její práci, soustřeďujících se na omezování její činnosti skrze Radu pro televizní vysílání a skrze některé politiky ve sněmovně. Tyto hrubé pomluvy také rozesílají seniorům především členové jedné autoritativní, populistické strany, jejíž předseda svoji stranu využívá jako vlastní politický byznys, prohlašuje se za vlastence, ale je schopen po vzoru našich komunistů svým úsilím o vystoupení z NATO a z Evropské unie nás zpět zaprodat do agresivního ruského imperiálního státu.

Podle toho, jak členové této strany rozesílají seniorům svoje alternativní myšlení a pomluvy nejen na Českou televizi, ale i pomluvy na nejlepší české, evropské a světové státníky, odhadoval jsem stoupence alternativního myšlení na třetinu až polovinu občanů. Nedávno nás ujišťoval mluvčí Elfů, že jde jen o patnáct procent občanů, takže to riziko pro náš stát je podstatně menší, než nás hlasití křiklouni kolem přesvědčují.

Naše společnost je rozdělená na demokraty a antidemokraty, jedni usilují o prospěch všech občanů, druzí usilují jen o prospěch osobní. Komunisti nás naučili okrádat čestné, pracovité lidi znárodněním výsledků jejich práce a pak rozkrádání státu nejen vysokými funkcionáři, ale i obyčejnými lidmi, kteří byli ochotni sloužit vládnoucím komunistům. S postupem komunistické éry docházelo k degeneraci viditelné části politiků. Skutečná moc byla skryta a spolupracovala s ruskými tajnými službami a s nelegálně podnikajícími dobrodruhy.

Když ekonomika komunistického státu začala upadat, v druhé polovině osmdesátých let, ministr vnitra Lubomír Štrougal založil Prognostický ústav, jehož vybraní jedinci pracovali pod přímým dohledem ruských tajných služeb KGB. Po povstání a zmlácení studentů 17. Listopadu 1989 vzniklo Občanské fórum pod vedením Václava Havla a členové Prognostického ústavu se stali předsedy významných i bezvýznamných vznikajících politických stran. Významní komunisté spolu s nejrůznějšími šmelináři se stali postkomunistickými, překabátěnými oligarchy, otec transformace Václav Klaus zhasnul nad morálkou a právem, rozebrali si ve čtyřicátých letech rozkradený majetek a z politických stran si udělali služku této svérázné privatizace. Tím se chudí politici dostali ke svému politickému byznysu a začala se šířit postkomunistická korupce tak dobře fungující před Listopadem. Zpočátku vznikaly strany s celkem politickou ideologií, ale pak vznikaly autoritářské strany, jejichž ideologií byl jen ten byznys politiků. Byly to Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a tato politika vyvrcholila v ANO Andreje Babiše. V současnosti je nejvyšší čas odvrátit se od autoritativních, nedemokratických a populistických stran. Tuto změnu v politice si vyžádali občané našeho státu v podzimních volbách.

Naše společnost je rozdělena i na vlastence a falešné nacionalisty. Skuteční vlastenci si uvědomují nutnost kooperace evropských států na politické, ekonomické i obranné úrovni. Falešní nacionalisté pod ideologií vyprázdněné svobody usilují o vystoupení Česka z politické a obranné kooperace evropských států. Pomlouvají nejlepší politiky, Evropskou unii, NATO, USA a v duchu ruské hybridní války pěstují zde důvěru k agresivnímu imperialistickému Rusku pod vedením vůdce tajných služeb Vladimíra Vladimíroviče Putina.

Naše společnost je rozdělena na lidi čestné, kteří si váží pravdy, mají úctu k druhému člověku a usilují o příznivé vzájemné vztahy s bližními, a na lidi, kteří se vysmívají pravdě, drze lžou, pohrdají druhými lidmi a preferují jen svůj prospěch. Bohužel, pokud jsou i na vysokých politických postech a mnoho simplexních lidí se je snaží napodobovat.

Pokud chceme, aby Česko mělo svoji budoucnost, musíme usilovat o pravdu, úctu k druhému člověku, usilovat o naši svobodu, spravedlnost, demokratickou dělbu moci, o právní stát a svobodnou policii a justici. Musíme usilovat o čistou politiku bez politikaření. Musíme obnovit heslo Václava Havla, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.

A veřejnoprávní Česká televize pod vedením Petra Dvořáka skutečně usiluje o vynikající budoucnost Česka. Naši systematicky rozdělovanou společnost se snaží sjednocovat. Díky!

Autor: Bohumír Šimek | pátek 18.2.2022 21:27 | karma článku: 28.12 | přečteno: 1340x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Co je to trolling?

Pro závažnost tématu a příliš velikou zdejší kohortu proruských trollů rozbíjejících diskuse, neotevírám diskusi a všem, kteří články bez diskuse nečtou, se omlouvám předem. Ale příspěvky bez věcné diskuse opravdu nemají smysl!

20.2.2023 v 21:07 | Karma článku: 17.93 | Přečteno: 384 |

Bohumír Šimek

Mee too

Jsem trochu slabší v angličtině, ale přiznám se, že tato slova jsem si zpočátku překládal „Mně také!“ „Já chci také!“, ale vůbec jsem netušil, že někomu může jít o pravý opak. Jsem ze staré školy!

16.2.2023 v 11:16 | Karma článku: 23.67 | Přečteno: 976 | Diskuse

Bohumír Šimek

Pražské Jezulátko

Zkusme se podívat skrze něj do nitra prezidentských kandidátů generála Petra Pavla a majitele největší populistické strany “ANO, bude líp“ a zhodnoťme budoucnost naší země i kandidátů.

11.2.2023 v 20:36 | Karma článku: 24.60 | Přečteno: 637 | Diskuse

Bohumír Šimek

Milovaná česká vlasti!

Teprve s koncem politiky Klause, Zemana a Babiše může skončit postsovětská éra lží a nenávisti pod dohledem ruských tajných služeb, a můžeme se otevřít pravdě, lásce, demokracii, občanským svobodám a právnímu státu.

2.2.2023 v 17:03 | Karma článku: 23.81 | Přečteno: 703 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Trčálek

Úmyslná dekonstrukce dezinformace šířené Rakušanovým Ministerstvem vnitra?

Ministerstvo vnitra při svém cenzurním boji proti tzv. dezinformacím, což je typickým znakem každého totalitního režimu, samo šíří dezinformace!

22.3.2023 v 18:09 | Karma článku: 11.26 | Přečteno: 171 | Diskuse

Jan Pražák

Hříšná Maruška

„Honzo, dneska si dej větrník sám. Nahlas u toho mlaskej a tvař se, jak ti náramně chutná, abych ti mohla jen tiše závidět a litovat, že nemůžu mít taky.“ Pravila Maruška, jakmile jsme se pondělního odpoledne usadili v cukrárně.

22.3.2023 v 14:34 | Karma článku: 19.36 | Přečteno: 384 | Diskuse

Karel Kužel

Politický Uroboros

Podle některých představ se osa pravice a levice setkává ve svých extrémech. Je tedy vlastně stočena do kruhu jako bájný had Uroboros, požírající vlastní ocas. Jak určit, kde je hlava?

22.3.2023 v 10:47 | Karma článku: 6.13 | Přečteno: 177 | Diskuse

Richard Peterka

Kdo si užije miliardy ČEZu? A kdo to zaplatil?

Polostátní energetická firma ČEZ vydělala za loňský rok přes 80 miliard čistého. Vedení se těší na tučné odměny, akcionáři včetně státu zas na pořádné dividendy. A co zákazníci? Ti to zaplatili.

22.3.2023 v 7:29 | Karma článku: 31.68 | Přečteno: 730 | Diskuse

Pavel Chalupský

Jeden běžný, skoro všední den...

bych řekl, kterých je v roce 365. Některé dny nám utkví v paměti, některé bychom nejraději vymazali z kalendáře. Jsou ale dny, někdy se jim říká osudové dny, na které by NIKDO NIKDY zapomínat neměl...

22.3.2023 v 7:26 | Karma článku: 8.41 | Přečteno: 136 | Diskuse
Počet článků 607 Celková karma 21.63 Průměrná čtenost 1021

Všechno je jinak!

Zakládal jsem Občanské fórum, pak na konzervativně pravicových tezích ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil. Půl století totality, nacistické a komunistické, nám vygumovalo vztah ke konzervativně pravicovým hodnotám. Naše politika je poznamenána přeměnou komunistických zbohatlíků v polistopadové, překabátěné oligarchy, kteří nás ovládají ekonomicky. Ti spolu se členy Prognostického ústavu pracujícími pod dohledem ruských tajných služeb KGB (Respekt), kteří se stali předsedy vznikajících vlivných a méně vlivných politických stran zde začali vytvářet politický byznys na podkladě lži a korupce. U koryt moc mlaskali! A tak vznikaly strany založené na boji s korupcí. Všichni víme, jak dopadla Zemanova akce “čisté ruce“, jak dopadl „pan čistý“, pak přišly na scénu Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a tento politický byznys vyvrcholil v hnutí ANO Andreje Babiše. Díky desetiletí trvající ruské hybridní válce, naše politika začala směřovat opět do područí Ruska. Snažím se psát o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení. Vážím si Václava Havla a jeho sloganu, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez Pravdy a úcty k druhému člověku přijdeme o svoji svobodu a liberální demokracii!

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...