Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Vraždící diktátor končí?

26. 02. 2022 20:10:45
Je to těžké, uvědomit si, že jsem poslední kůl v plotě. Zvláště když ani moji spolusoudruzi mi neříkají pravdu. Jak těžké je unést vědomí, že jsem zničil své vlastní impérium? Adolf Hitler se zastřelil.

Nelidské, neporazitelné Stalinovo impérium skončilo. Stačil jediný muž, který se pokusil o lidskost. Jenže v tomto impériu věděli, co je svoboda a demokracie jen ojedinělí jedinci. A protože byli příliš velikými demokraty, tak se pravda a úcta k druhému člověku opět proměnily v lež, nenávist a hlubokou korupci.

Ruští boháči opět ovládli ruský prostor pomocí marxistického a náboženského narativu. Zachování marxistické ideologie bylo nejspíše příčinou, proč naši komunisti podporovali a podporují agresivní, imperiální Rusko, proč stále podporují ruské desinformační weby a jejich obsah šíří mezi naše seniory.

Překvapilo mne, že i Tomio Okamura se svojí SPD, se svými nacionalisty, u nás šíří mezi naše seniory alternativní myšlení, které je součástí ruské hybridní války, která působí velmi úspěšně v celé Evropě, ale i ve světě, v Británii a Americe. Příznačné je i to, že populista Tomio Okamura zůstává nyní skryt a číhá za bukem, jak to dopadne.

Michail Sergejevič Gorbačov se bohužel zmýlil, pokud věřil ve svou zemi, ve své obyvatelstvo, že budou schopni snadno dosáhnout osvobození otroků a jejich proměnu v demokraty. Bez výchovy obyvatel ke svobodě a demokracii se občané snadno nechají opět znásilnit lží, nenávistí a korupcí ekonomicky i politicky mocnými oligarchy.

Po přechodném vládnutí slabého Borise Jelcina se ujal moci nejvyšší člen ruských tajných služeb Vladimír Vladimírovič Putin, který došel u svých občanů úcty přehlížejících jeho slabosti, pokud přesvědčil obyčejné Rusy, že obnoví ruské mocenské impérium, a že ruská federace se opět stane velmocí, donutí k návratu státy bývalého Sovětského svazu pod jeho křídla, včetně návratu států Varšavské smlouvy.

My bychom měli být vděčni Václavu Havlovi, že navzdory našim postkomunistickým oligarchům jsme vstoupili do obranného valu Evropské unie a NATO. Bylo by však velkou iluzí, pokud bychom si mysleli, že tím jsme si definitivně vybojovali svoji svobodu a demokracii. V naší zemi je příliš mnoho lhostejných lidí vůči naší vlasti, naší svobodě a naší demokracii. Je zde příliš mnoho falešných nacionalistů, kteří zde zlovolně šíří ruský desinformační narativ.

Vladimír Vladimírovič Putin vyšplhal příliš rychle na žebříčku moci a ztratil kontakt nejen s obyčejným lidem, ale i se svými spolusoudruhy. Tím se odpojil od reálných informací a propadnul se padesát let zpět do doby Sovětského svazu svojí falešnou rétorikou o ukrajinských fašistech, benderovcích a narkomanech, ale i bezhlavým rozpoutáním války.

Tak končí každý diktátor. A s ním skončí i veliká, imperiální Rus. A ruským občanům se opět otevře prostor svobody a demokracie. Zvládnou to Rusové? Bude to těžká cesta! Pokud si budou vědomi, že pravda a láska musí zvítězit nad lží, nenávistí, závistí, korupcí a mamonem, mohou svoji šanci svobody realizovat.

Autor: Bohumír Šimek | sobota 26.2.2022 20:10 | karma článku: 44.28 | přečteno: 15160x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Co je to trolling?

Pro závažnost tématu a příliš velikou zdejší kohortu proruských trollů rozbíjejících diskuse, neotevírám diskusi a všem, kteří články bez diskuse nečtou, se omlouvám předem. Ale příspěvky bez věcné diskuse opravdu nemají smysl!

20.2.2023 v 21:07 | Karma článku: 17.93 | Přečteno: 384 |

Bohumír Šimek

Mee too

Jsem trochu slabší v angličtině, ale přiznám se, že tato slova jsem si zpočátku překládal „Mně také!“ „Já chci také!“, ale vůbec jsem netušil, že někomu může jít o pravý opak. Jsem ze staré školy!

16.2.2023 v 11:16 | Karma článku: 23.67 | Přečteno: 976 | Diskuse

Bohumír Šimek

Pražské Jezulátko

Zkusme se podívat skrze něj do nitra prezidentských kandidátů generála Petra Pavla a majitele největší populistické strany “ANO, bude líp“ a zhodnoťme budoucnost naší země i kandidátů.

11.2.2023 v 20:36 | Karma článku: 24.60 | Přečteno: 637 | Diskuse

Bohumír Šimek

Milovaná česká vlasti!

Teprve s koncem politiky Klause, Zemana a Babiše může skončit postsovětská éra lží a nenávisti pod dohledem ruských tajných služeb, a můžeme se otevřít pravdě, lásce, demokracii, občanským svobodám a právnímu státu.

2.2.2023 v 17:03 | Karma článku: 23.81 | Přečteno: 703 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Antonín Ševčik

BOJ O ZEMSKÉ SYMBOLY ČECH, MORAVY, SLEZSKA

České a Slezské symboly ponechávám stranou neboť k těm by se měli vyjadřovat hlavně čeští, slezští patrioté a vlastenci.

22.3.2023 v 21:42 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 |

Lubomír Stejskal

Jordánci se pomstili

V reakci na to, že člen izraelské vlády Becalel Smotrič hovořil 19. března v Paříži na soukromé (!) vzpomínkové akci u řečnického pultu, který organizátoři opatřili izraelskou vlajku, na níž byla místo hvězdy mapa.

22.3.2023 v 20:35 | Karma článku: 4.53 | Přečteno: 97 | Diskuse

Jan Ziegler

Putinovci unášejí, bijí, mučí a znásilňují ukrajinské děti

Nynější Rusko se dostalo na úroveň nacistického Německa a islámského státu. Tyto režimy rovněž unášely děti, které pak násilím nutily k převýchově v zájmu svých ideologií. Kreml dělá to samé.

22.3.2023 v 10:19 | Karma článku: 22.36 | Přečteno: 395 | Diskuse

Sára Mašínová

Z Deníku: Úterý 21. března 2023

Pane Bože, Dej mi moudrost, Dej mi víru, A dej mi myšlení, Abych dobře vládla, Aby bylo dobře lidem všem, i všem přírodě, Amen.

22.3.2023 v 0:13 | Karma článku: 3.23 | Přečteno: 127 | Diskuse

Václav Kunft

Mráček na Čínsko-Ruském nebi.

Celkem bez velkého zájmu medií se po nebi prohání mráček, který by mohl ohrozit Čínsko-Ruské objímání. Oba diktátoři zdůrazňovali společné zájmy, jedním z nich je drancování Afriky.

21.3.2023 v 16:30 | Karma článku: 13.20 | Přečteno: 266 | Diskuse
Počet článků 607 Celková karma 21.63 Průměrná čtenost 1021

Všechno je jinak!

Zakládal jsem Občanské fórum, pak na konzervativně pravicových tezích ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil. Půl století totality, nacistické a komunistické, nám vygumovalo vztah ke konzervativně pravicovým hodnotám. Naše politika je poznamenána přeměnou komunistických zbohatlíků v polistopadové, překabátěné oligarchy, kteří nás ovládají ekonomicky. Ti spolu se členy Prognostického ústavu pracujícími pod dohledem ruských tajných služeb KGB (Respekt), kteří se stali předsedy vznikajících vlivných a méně vlivných politických stran zde začali vytvářet politický byznys na podkladě lži a korupce. U koryt moc mlaskali! A tak vznikaly strany založené na boji s korupcí. Všichni víme, jak dopadla Zemanova akce “čisté ruce“, jak dopadl „pan čistý“, pak přišly na scénu Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a tento politický byznys vyvrcholil v hnutí ANO Andreje Babiše. Díky desetiletí trvající ruské hybridní válce, naše politika začala směřovat opět do područí Ruska. Snažím se psát o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení. Vážím si Václava Havla a jeho sloganu, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez Pravdy a úcty k druhému člověku přijdeme o svoji svobodu a liberální demokracii!

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...