Pátek 19. srpna 2022, svátek má Ludvík
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 19. srpna 2022 Ludvík

Putin prohrál!

14. 05. 2022 15:38:03
Rusko neprohrálo! Rusové stojí na rozcestí, zda se dají směrem kulturní země, nebo budou chtít nadále patřit mezi země, které svojí lží, nenávistí a závistí budou ohrožovat kulturní svět.

Vladimír Vladimírovič Putin skrze ruské tajné služby oživil v ruském národu ideu neporazitelné mocnosti a usiloval o to, aby Veliká Rus byla mocným hráčem ve světové politice. Svoje ovládání ruské i světové společnosti postavil na špatných základech.

Totalitní moc funguje jednodušeji a zdánlivě výkonněji než svobodné, demokratické rozhodování, ale předpokládá zotročení společnosti závistí, nenávistí, lží až do stavu apatie občanů, aby vládcové mohli samolibě vládnout.

Demokratická společnost naopak staví na svobodné iniciativě občanů. Rozhodování je pomalejší, lidštější a z dlouhodobého hlediska výkonnější. Ale demokratická společnost je pevná jen tehdy, pokud se opírá a pravdu a úctu k druhému člověku. (A to je riziko i pro naši společnost! Ruská hybridní válka rozděluje také naši společnost a přináší rozvratné alternativní myšlení!)

Putin se nechal ovládat paranoidními pocity o ohroženosti Veliké Rusi Severoatlantickou aliancí. Místo vstupu do NATO, začal proti NATO bojovat. Na řadě míst se nechal přesvědčit, že jednotlivé agrese vůči okolním státům mu procházejí, a využíval jich k prohloubení nacionalismu společnosti v Ruské federaci.

Putin se nechal přesvědčit k nepředstavitelnému, nekulturnímu napadení Ukrajiny s vyvražďováním nevinných civilistů, starců, žen a matek s dětmi, ostřelováním nevojenských cílů, obytných paneláků, škol, školek, hřišť a kulturních stánků včetně chrámů. Jakoby se Veliká Rus propadla hluboko do středověku. Tím prohrál!

Prohrál u veškeré kulturní společnosti na celém světě! Všechny kulturní státy se odhodlaly k pomoci Ukrajině. Vážnou komplikací je, že Rusko má atomové zbraně, které Putin nechal aktivovat do bojové pohotovosti. Proto je pomoc Ukrajině tak obtížná. Jsem hrdý na to, že Česká republika byla ve své pomoci, zásluhou premiéra Petra Fialy, mezi prvními. Celý kulturní svět se postavil proti ruské zlovolné agresi.

Proč došlo k tak hlubokému kulturnímu propadu Ruska? Ukrajinští občané se rozhodli pro vstup do Evropské unie a do NATO. Rusko reagovalo požadavkem vystoupení z NATO u zemí, které považovalo za země ve sféře svého zájmu. To bylo příčinou ruské genocidy Ukrajinců. A výsledek Putinovy agrese? Další země mají zájem o vstup do NATO. A tak z tohoto hlediska Putin dosáhnul opak toho, co zamýšlel.

Vypadá to, že Putin očekával, že na Ukrajině dopadne jako Brežněv v roce 1968 v Československu. Rusové unesli české vládní představitele a země se podrobila. Ukrajinci jsou jiní! Znají cenu své země, své kultury, svojí svobody a demokracie! Postavili se na tvrdý odpor. Tím zaskočili Putina, ruskou generalitu, ale i celý svět. Nacionalistický Parademarsch v Kyjevě po třídenní válce se nekonal. Parádní uniformy zůstaly v tancích. A tak se Putin rozhodl pro genocidu Ukrajinců přesto, že žádné nacisty, fašisty a narkomany nenašel. (Podobně jako Brežněv u nás nenašel žádné kontrarevolucionáře.)

Tím Putin oloupil ruskou Rudou armádu o světovou gloriolu osvoboditelů a proměnil ji v bandu vraždících, kradoucích a znásilňujících lupičů. Není pochyb, kdo na Ukrajině zvítězí. Jednak Ukrajinci mají svoji čest a hrdost na svoji zemi, ale i osobně znám armády ruského bloku. Přesto mne neschopnost ruské armády překvapila. Putin příliš spoléhal na svoji hybridní desinformační válku svých petrohradských trollů!

Zatím veškeré ruské peníze tečou do kapes zkorumpovaných ruských oligarchů a do války na Ukrajině místo toho, aby byly solidárně přerozdělovány potřebným ruským občanům a investovány do rozvoje Ruské federace. A já věřím, že Rusové se na svém rozcestí rozhodnou jít správným směrem, cestou pravdy, lásky, svobody a demokracie. Ale bude to jen trvat delší chvíli.

Autor: Bohumír Šimek | sobota 14.5.2022 15:38 | karma článku: 23.32 | přečteno: 646x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Moudrost a chytrost

Nacisté a komunisté moudré lidi potupně a vědomě vraždili, všemožně pronásledovali, zavírali do vězení a vyháněli ze země. Moudrý člověk pro ně neměl cenu.

25.7.2022 v 13:12 | Karma článku: 18.61 | Přečteno: 410 | Diskuse

Bohumír Šimek

Hold Petru Fialovi a jeho vládě

Židy vodil Mojžíš po poušti 40 let, než je z egyptského otroctví dovedl do země zaslíbené. My konečně docházíme k naplnění vize Václava Havla, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí

8.7.2022 v 14:12 | Karma článku: 27.60 | Přečteno: 1369 | Diskuse

Bohumír Šimek

Potrat? Ano? Ne?

Je nutné vědět, že interrupce není přerušení těhotenství, ale ukončení života člověka ve stavu in potentia. Splynutím pohlavních buněk postupně vzniká člověk, pokud ho nezabijeme interrupcí!

29.6.2022 v 13:58 | Karma článku: 15.03 | Přečteno: 471 | Diskuse

Bohumír Šimek

Za Babiše bylo líp?

Babišovy noviny 2-5 zásadně nečtu. Narazím na ně na všech možných i nemožných místech, po ulicích je rozdávají Babišovi kameloti. Dnes jsem si vyjimečně tento útok na naši společnost přečetl. Žasnu nad kvalitou propagandy.

10.6.2022 v 21:54 | Karma článku: 26.23 | Přečteno: 766 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Komunální volby nejsou o Ukrajině, inflaci a plynu

Ale jsou o místních silnicích, chodnících, nových školách, vodovodech, hřištích atd. Už z toho titulu nemohou být referendem o současné vládě. Často v nich také vyhrávají nezávislí kandidáti.

19.8.2022 v 17:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 84 | Diskuse

Jan Bartoň

21.srpen 1968 a válku na Ukrajině dělí 54 let

Okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy v srpnu 1968 je už pro značnou část české populace věcí historie. Pro nás, pamětníky, je to stále obrovské memento, které změnilo naše životy.

19.8.2022 v 10:15 | Karma článku: 23.91 | Přečteno: 527 | Diskuse

Václav Kunft

Utrhnou se diktátoři ze řetězu?

Diktátoři vraždili jednotlivce, vyhrožovali vyvražďováním rodin, teď vraždí etnické skupiny a vyhrožují národům.

19.8.2022 v 8:19 | Karma článku: 6.37 | Přečteno: 223 | Diskuse

Jiří Medula

Operace "Milion chvilek vzor 22"... aneb otazníky kolem demonstrace 3.9.2022.

Stále stejná předvolební taktika, a přesto se opět najdou lidé, kteří jsou ochotni uvěřit, že tentokrát nezažijí hořké zklamání jako už tolikrát. V čase všeobecného rozkladu mnohých jistot jsou vděčni za pár týdnů v naději...

19.8.2022 v 7:07 | Karma článku: 30.72 | Přečteno: 1628 |

Aleš Merta

Miliónoví kádrováci

„Demokratické„ hnutí - Milión chvilek pro demokracii vyhlásilo tažení za volbu demokratického prezidenta. Kdo je či není demokrat rozhodnou samozřejmě sami představitelé tohoto hnutí a jak jinak, než demokraticky.

18.8.2022 v 17:58 | Karma článku: 33.82 | Přečteno: 798 | Diskuse
Počet článků 592 Celková karma 21.87 Průměrná čtenost 1030

Všechno je jinak!

Zakládal jsem Občanské fórum, pak na konzervativně pravicových tezích ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil. Půl století totality, nacistické a komunistické, nám vygumovalo vztah ke konzervativně pravicovým hodnotám. Naše politika je poznamenána přeměnou komunistických zbohatlíků v polistopadové, překabátěné oligarchy, kteří nás ovládají ekonomicky. Ti spolu se členy Prognostického ústavu pracujícími pod dohledem ruských tajných služeb KGB (Respekt), kteří se stali předsedy vznikajících vlivných a méně vlivných politických stran zde začali vytvářet politický byznys na podkladě lži a korupce. U koryt moc mlaskali! A tak vznikaly strany založené na boji s korupcí. Všichni víme, jak dopadla Zemanova akce “čisté ruce“, jak dopadl „pan čistý“, pak přišly na scénu Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a tento politický byznys vyvrcholil v hnutí ANO Andreje Babiše. Díky desetiletí trvající ruské hybridní válce, naše politika začala směřovat opět do područí Ruska. Snažím se psát o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení. Vážím si Václava Havla a jeho sloganu, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez Pravdy a úcty k druhému člověku přijdeme o svoji svobodu a liberální demokracii!

Najdete na iDNES.cz