Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 3. října 2022 Bohumil

Za Babiše bylo líp?

10. 06. 2022 21:54:18
Babišovy noviny 2-5 zásadně nečtu. Narazím na ně na všech možných i nemožných místech, po ulicích je rozdávají Babišovi kameloti. Dnes jsem si vyjimečně tento útok na naši společnost přečetl. Žasnu nad kvalitou propagandy.

Ale nepřekvapuje mne to. Andrej Babiš jako komunista pracoval na zahraničním obchodu na pozici, která byla soustavně vytěžována tajnými službami. Úspěšný muž komunistické éry. Člověk, který nehledí na společnost a lidi kolem sebe, hledí jen na svůj prospěch, snadno si nachází dobře placené místečko.

Před Listopadem komunisté ochotně přijali manýry komunistů Sovětského svazu postavené na lži, vyvolávání strachu, závisti a nenávisti, na rektofilii mocným, na protekci a korupci. A komunistická společnost vybudovaná na hříšnosti člověka, na jeho nejhorších vlastnostech, bezostyšně kvetla. Tyto manýry nám komunisti představovali jako typické chování kapitalistů, abychom si nevšimli jedovatých vztahů v komunistické společnosti. Pak mne také nepřekvapuje, jakýže to kapitalismus u nás Václav Klaus budoval. Divný. Takový komunistický!

V Listopadu, výbuchem touhy po svobodě, byla naše společnost nucena zbavit se komunistů. Předlistopadoví komunističtí oligarchové spojili své síly se členy Prognostického ústavu, kde jeho členové pracovali pod přímým dohledem ruských tajných služeb KGB. Členové Prognostického ústavu se stali předsedy všech vlivných i málo vlivných vznikajících politických stran.

Předlistopadoví oligarchové se proměnili v postkomunistické, polistopadové oligarchy a papaláše, a spolu se členy bývalého Prognostického ústavu u nás po Listopadu utvářeli politický, ekonomický a společenský život, propojovali svoje podnikání s politikou a vytvářeli zde politický byznys, postavený na korupci a protekci. Tím se pro naše politiky stala korupce normou. Předlistopadoví oligarchové si rozebrali po komunistickém klondajku zbylý státní majetek a zbytečky tohoto klondajku si vyzobávali postkomunističtí straníci.

Pozoruhodným vyzobáváním byly kritiky polistopadového politického byznysu. Prvním kritikem byl Miloš Zeman, a jak skončili jeho čisté ruce, víme všichni. A falešný zápas za čistotu politiky se rozjel na plné obrátky jako výnosný podnik. Pokud se premiér postavil mocným polistopadovým oligarchům, do půl roku byl odstraněn z politiky. S tímto novým, iluzivním programem vznikají mnohé politické strany. Úspěšnými podniky byly Věci veřejné Víta Bárty, pak Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a nyní jde o ANO Andreje Babiše, ve kterém politický byznys vrcholí.

Andrej Babiš se svými důvěrnými znalostmi komunistické éry, je nejúspěšnějším polistopadovým politickým podnikatelem, který má nakročeno k totálnímu ovládnutí české společnosti na podkladě důslednému propojení moci politické, zákonodárné i výkonné, ekonomické a mediální. To je základ pro úspěšné, nedemokratické ovládnutí společnosti, podobné tomu, co zde polodemokraticky předvedli komunisti ve svém Vítězném únoru 1948.

Andrej Babiš udělal chybu, že v tandemu Babiš-Zeman poněkud předběhl dobu. Přecenil to, že skrze politiku ovládá policii a justici a s pocitem velikého mocipána se dopustil nepřijatelných cest. Po vzoru ruských oligarchů, kteří masmédii ovládají myšlení ruských občanů, si Babiš nakoupil masmédia a dokonce vydává svoje propagační noviny.

Andrej Babiš nepotřebuje stoprocentní politické myšlenkové ovládnutí společnosti, stačí mu jeho třiceti procentní politické vítězství. A k tomu má nakročeno vynikajícím způsobem. Pomocí svých lidí drží ve svých rukou tisk a internet, zjevně má velmi dobře asertivně vycvičené svoje inteligentní politiky, Havlíčka, Schillerovou, Vildumdetzovou, Vondráčka, Juchelku a další, jejich trolloidní přístup těžko zvládají politici vládní pětikoalice, kteří v souboji o vládní informace často prohrávají v souboji s Babišovou propagandou.

Andrej Babiš je vysoce vychytralý prospěchář, který je schopen svoje provize polistopadovým postkomunistickým oligarchům argumentovat tak, že chudý lid věří tomu, že jde o jejich prospěch. Pokud bych měl tyto manýry všechny vypsat, tak by mi na to tento text nestačil. A obyčejní lidé mu na to naskakují a nejsou schopni pochopit, že plošnými opatřeními pomoc chudým je mnohonásobně nižší, než stejná pomoc bohatým. A co pak se státními dluhy?

Prostě a jednoduše, Andrej Babiš má vysoce efektivně našlápnuto na post prezidentského úřadu s doživotní beztrestností a na politické vítězství ANO ve volbách. Andreje Babiše nejspíše nahradí Radek Vondráček a v této sestavě tandemu Babiš-Vondráček již totální ovládnutí společnosti nás těžko mine!

Budeme schopni to do voleb prohlédnout? Babišovi lidé společně s Okamurovými, se usilovně snaží blokovat vznik zákonů, které by mohly omezit polodemokratické, totální převzetí moci v Česku komunistickým manévrem.

Autor: Bohumír Šimek | pátek 10.6.2022 21:54 | karma článku: 26.23 | přečteno: 769x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Svatý Václav a SPD

Postaru jde o zasvěcený svátek, kdy každý věřící má být účasten na mši svaté pod sankcí při neúčasti. Marně jsem hledal na internetu. V Budějcích rozechvívají okenní tabulky jen hluční komunisti a SPD.

28.9.2022 v 23:31 | Karma článku: 18.83 | Přečteno: 327 | Diskuse

Bohumír Šimek

Fiasko předvolební debaty

Souboj se nekonal. Předsedové koaličních stran se snažili diskutovat s moderátorem, ale Babiš a Okamura nediskutovali, jen pomlouvali Fialovu vládu a prezentovali pouhý trolling!

23.9.2022 v 12:37 | Karma článku: 28.54 | Přečteno: 1044 | Diskuse

Bohumír Šimek

Milá Mirko Pantlíková!

Před léty jste prohlásila, že biblický náboženský narativ jsou jen pohádky pro malé děti. Jako exaktně kritického člověka jste mne přiměla k přemýšlení o Bohu, o náboženství, o víře a o věřících.

22.8.2022 v 23:38 | Karma článku: 23.28 | Přečteno: 795 | Diskuse

Bohumír Šimek

Moudrost a chytrost

Nacisté a komunisté moudré lidi potupně a vědomě vraždili, všemožně pronásledovali, zavírali do vězení a vyháněli ze země. Moudrý člověk pro ně neměl cenu.

25.7.2022 v 13:12 | Karma článku: 19.08 | Přečteno: 441 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Bartoň

Teorie o rozpadu Ruska ignorují jeho jaderné zbraně

S anexí asi sto tisíc kilometrů čtverečních Ukrajiny Ruskem vstoupila válka do nové fáze. A opět se vyrojily teorie o brzkém rozpadu Ruska.

3.10.2022 v 8:00 | Karma článku: 13.34 | Přečteno: 182 | Diskuse

Ondřej Šebesta

Je Rusko (znovu) říší zla?

Na dotaz, zda je kremelský šéf ještě při smyslech, odpověděl, že vidí obě jeho tváře: chladného agenta KGB, i diktátora, kterému nevychází jeho plány, protože mu okolí lže a pak vypadává z oken.

3.10.2022 v 7:00 | Karma článku: 9.63 | Přečteno: 166 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Tak nám A. Babiš zhodnotil volby

Julius Fučík na poznámku nacistického vyšetřovatele Böhma o kráse Prahy reagoval: „A bude ještě krásnější, až vy tu nebudete“. Vzpomněl jsem si na tuto povinnou četbu z doby mládí, když Babiš hodnotil senátní volby.

2.10.2022 v 19:20 | Karma článku: 33.25 | Přečteno: 1029 | Diskuse

Otto Kamm

Trapná a zásadní chyba voličů v Jihlavě, strategická chyba ODS i koalice Spolu.

Už v sobotu večer a celou neděli zástupci ODS (Spolu) ve všech mediích chrochtali blahem nad jasným vítězstvím šéfa Konírny Vystrčila v senátních volbách.

2.10.2022 v 19:05 | Karma článku: 33.05 | Přečteno: 1130 | Diskuse

Tomáš Flaška

Bude to referendum o vládě. Vlastně nebylo. Teda bylo, ale…

Sledovat vyjadřování pohlavárů ANO je opravdu jedna velká groteska. Odstartoval to sám šéf a majitel Andrej Babiš: "Občané, kteří jste nespokojeni s touto vládou, máte možnost vzít volby jako referendum o ní."

2.10.2022 v 18:56 | Karma článku: 30.61 | Přečteno: 679 | Diskuse
Počet článků 595 Celková karma 22.43 Průměrná čtenost 1029

Všechno je jinak!

Zakládal jsem Občanské fórum, pak na konzervativně pravicových tezích ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil. Půl století totality, nacistické a komunistické, nám vygumovalo vztah ke konzervativně pravicovým hodnotám. Naše politika je poznamenána přeměnou komunistických zbohatlíků v polistopadové, překabátěné oligarchy, kteří nás ovládají ekonomicky. Ti spolu se členy Prognostického ústavu pracujícími pod dohledem ruských tajných služeb KGB (Respekt), kteří se stali předsedy vznikajících vlivných a méně vlivných politických stran zde začali vytvářet politický byznys na podkladě lži a korupce. U koryt moc mlaskali! A tak vznikaly strany založené na boji s korupcí. Všichni víme, jak dopadla Zemanova akce “čisté ruce“, jak dopadl „pan čistý“, pak přišly na scénu Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a tento politický byznys vyvrcholil v hnutí ANO Andreje Babiše. Díky desetiletí trvající ruské hybridní válce, naše politika začala směřovat opět do područí Ruska. Snažím se psát o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení. Vážím si Václava Havla a jeho sloganu, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez Pravdy a úcty k druhému člověku přijdeme o svoji svobodu a liberální demokracii!

Najdete na iDNES.cz