Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čapí hnízdo

21. 02. 2017 23:36:41
Kubík a Slonková na Seznamu přinášejí slova Davida Ratha: „Jsem klíčovým svědkem v kauze Čapí hnízdo a chci vypovídat.“ To jsou slova, která vzkazuje David Rath policii i Andreji Babišovi

Trocha politických frází do éteru a po Listopadu si Václav Klaus a Miloš Zeman rozdělili politickou scénu na „pravici“ a na „levici“. Netrvalo to dlouho a základní rozdíl mezi pravicí a levicí byl smazán. Místo skutečného rozdělení politické scény podle samostatnosti a závislosti občana vůči státu, byla původní hesla „Pravice pro boháče“ a „Levice pro chudáky“ fakticky smíšena „Opoziční smlouvou“ Klause se Zemanem a naši politici se skrytě rozdělovali na „korupční „ a „protikorupční“. Dodnes převážně nevíme, ale jen tušíme, kdo kam patří.

Záhy si politici ochočili justici pod záštitou stále sloužících komunistických soudců i policii, takže korupční kauzy nelze vyšetřovat ani odsoudit. Jen tu a tam se podařilo nejschopnějším redaktorům odhalovat korupční lumpárny politiků, takže jsme my obyčejní lidé pomalu začínali otevírat oči. A protikorupční politici se ve všech stranách začali veřejně distancovat od korupčních kolegů.

Jako první viditelně vystoupil „pan Čistý“, který byl snadno zlikvidován pomocí konkubíny. Přesto se mu podařilo začít se stabilizací justice ustanovením Pavla Zemana nejvyšším státním zástupcem. Něco za něco a schopný ministr spravedlnosti Petr Pospíšil musel být nahrazen všehoschopným Pavlem Blažkem.

S nástupem Bohuslava Sobotky se podařilo částečně vymanit policii ze spárů ODS a vytvořit útvar pod vedením Roberta Šlachty, ze kterého přestali být politici avizováni, že budou vyšetřováni. Zdeněk Laube, Tomáš Tuhý a Milan Chovanec vše navrátili do původních kolejí.

A tak jedni politici mohou dále dělat beztrestně svoje korupční tanečky a druzí se jen vyjímečně pokouší stavět proti tomu. Prakticky ve všech stranách, zejména ve stranách „Opoziční smlouvy“, stále jsou skryti prokorupční politici, kteří fungují pod krytím nejrůznějších kmotrů a mafiánů. Proti moci peněz jsou policie a justice stále slabé.

Nejhorší je, že ani my obyčejní občané nedokážeme rozlišit, kdo je gauner a kdo je slušný. A tak si ty gaunery udržujeme v politice. Zjevně mají stamilionová krytí.

V posledních letech se objevil v politice Andrej Babiš se svým ANO. Politici ve všech stranách skandují „Gauner, gauner, gauner!“, všichni politologové to skandují, všichni novináři to skandují, většina národa to skanduje... A já nevím, co je pravda. Je mi jen zcela nepochopitelné, proč „všichni proti jednomu“?

Ano, Andrej Babiš může být gauner, může u nás dojít k berluskonizaci politiky, ale on je skutečným produktem politiků ODS, ČSSD, TOP 09, snaží se pomluvy uvádět na pravou míru, poctivě vysvětluje svoje jednání, která jsou legislativně správná podle zákonů dříve přijatých.

Komu Andrej Babiš vadí? Pokud by patřil ke korupční partě, bylo by ticho po pěšině. Ale ticho není. Všichni jsou zmobilizováni proti němu. Není to znamení toho, že k těm korupčním parťákům nepatří?

Nyní David Rath, o jehož čistotě víme své, zpracovaný mnohaletou vazbou, bude svědkem proti Andreji Babišovi? Perfektně načasované! Svědkem má být David Rath, o jehož zadržených sedmi milionech dodnes nevíme, komu měly patřit? Chce svědčit o Čapím hnízdě. Co chce přinést nového, když vše nám již Andrej Babiš řekl sám? Nerozhodli se kmotři, že Andrej Babiš musí být zlikvidován, protože jim překáží?

Když si poslechneš Slonkovou s Kubíkem, tak Andrej Babiš není zase až tak čistý. Prostě má máslo na hlavě jako každý podnikatel, který ctí více podnikání než zákony:

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/jsem-klicovym-svedkem-v-kauze-capi-hnizdo-a-chci-vypovidat-vzkazuje-rath-policii-i-babisovi-28204

A když si poslechneš Slonkovou s Kubíkem, budeš pochybovat o penězích, které byly nalezeny v rukou Davida Ratha, komu patřily:

https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/jsem-klicovym-svedkem-v-kauze-capi-hnizdo-a-chci-vypovidat-vzkazuje-rath-policii-i-babisovi-28204

Co tedy víme? Nic nového. Politici jsou gauneři a slušní. Jen nevíme, jak je rozlišit. Petr Fiala se v ODS gaunerů zjevně nezbavil, Bohuslav Sobotka s gaunery stále válčí a Miroslav Kalousek skrze TOP 09 osvobodil KDU-ČSL od těchto lidí. Nyní budou gauneři asi usilovat o členství ve STAN. Koalice KDU-ČSL se STAN jsou v současnosti převážně od gaunerů osvobozeni. Jenže nechuť jít k volbám roste. Šíří se přes sociální sítě. Komu by nahrálo, kdybychom nešli k volbám? Ano, korupci a ztrátám z našich peněz!

Autor: Bohumír Šimek | úterý 21.2.2017 23:36 | karma článku: 40.36 | přečteno: 5959x


Další články blogera

Bohumír Šimek

Má Česko budoucnost?

Československo založené Tomášem Garrigue Masarykem bylo postavené na humanismu, úctě k Pravdě a úctě k Lásce. Když jsem přišel mezi blogery iDnes, tak se zde tomu mnozí vysmívali, že neexistují.

10.8.2018 v 21:01 | Karma článku: 24.94 | Přečteno: 728 |

Bohumír Šimek

Církevní restituce a blížící se volby

Český stát po dlouhých létech váhání konečně potvrdil dohodu s církvemi o restitucích a začal zcizený majetek vracet. Proti restitucím se především postavili komunistická strana, sociální demokrati a hnutí ANO.

3.8.2018 v 19:54 | Karma článku: 28.06 | Přečteno: 720 |

Bohumír Šimek

Vácha, Satoria a Halík na tapetě

„Kam se ztratil bůh“, ptá se Štefan Hríb tří pozoruhodných kněží, Marka Orko Váchy, Karla Satoria a Tomáše Halíka. Je dobře, že se bůh ztrácí? Ano! Hledáme Ježíšova Boha, Stvořitele, Spasitele a Obnovitele.

29.7.2018 v 6:28 | Karma článku: 19.06 | Přečteno: 835 | Diskuse

Bohumír Šimek

Kdyby blbost kvetla...

...tak každý druhý z nás chodí s rozkvetlou zahradou na hlavě. Jak je to možné? Vždyť nikdy dříve nebyly informace tak dostupné jako dnes. Proč tedy ztrácíme svoji inteligenci?

25.7.2018 v 21:34 | Karma článku: 25.93 | Přečteno: 1188 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Vít Šlechta

Nejkrásnější české jméno

Neznám krásnějších českých příjmení, než jakými jsou Kubišová – Kubiš.Tato mě provázejí od dětství, s nimi mám spojeny city upřímného vlastenectví a skromné, neokázalé pravdivosti.

17.8.2018 v 11:11 | Karma článku: 13.02 | Přečteno: 431 | Diskuse

Jan Dvořák

Zemanův bobřík

Jestliže už šestileté děti bravurně ovládají počítač, tak proč by i takový bobr, dokonce ještě bobřík, zůstal pozadu a nepodělil se na síti o názor na svého chovatele?

17.8.2018 v 9:42 | Karma článku: 16.13 | Přečteno: 415 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Disent a pád bolševizmu

„Pražské jaro 1968“ a Dubčekovo heslo „Socialismus s lidskou tváří“ nahlodalo sovětský imperialismus zevnitř.

17.8.2018 v 8:22 | Karma článku: 14.13 | Přečteno: 419 | Diskuse

Jan Bartoň

Anglo-americká média se zlobí na Trumpa

Asi 350 novin vycházejících v USA a Velké Británii uveřejnilo společný úvodník s tématem obrany svobodných médií proti rétorice Donalda Trumpa. Ten média označuje jako falešná a nepřátele amerického lidu.

17.8.2018 v 8:00 | Karma článku: 24.62 | Přečteno: 385 | Diskuse

Vladimír Zeman

Média versus Donald Trump.

Mediální tažení proti vlastnímu prezidentovi. Kdo to kdy viděl? To média opravdu nemají cit pro rovnováhu? Vždyť stojí i proti voličům, tedy proti vlastnímu lidu. Trump vyhrál volby bez pomoci médií, to jim to nedochází?

17.8.2018 v 7:54 | Karma článku: 20.33 | Přečteno: 227 | Diskuse
Počet článků 400 Celková karma 23.04 Průměrná čtenost 979

Jsem venkovský praktický lékař. Praktický lékař je klíčovým subjektem zdravotnictví. Psal jsem o reformě zdravotnictví články do Zdravotnických novin, Medical tribune, Tempus medicorum, Respektu a dalších novin, přes třicet let jsem psal články do místních obecních zpravodajů z oblasti zdravotnictví, politiky a z pomezí teologie. Zakládal jsem Občanské fórum, pak jsem zakládal ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil.

Najdete na iDNES.cz