Pondělí 3. října 2022, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 3. října 2022 Bohumil

Pravda o koronakrizi

27. 01. 2021 20:30:54
Cíl vládních nařízení: Zabránit kolapsu zdravotní péče, kdy by umírali nejen pacienti s koronavirem, ale i srdeční infarkty, mozkové příhody, úrazy... bez přítomnosti lékaře.

Nejprve je nutné přijmout fakta. Koronavirus ve všech svých mutacích tady s námi zůstane navždy. Koronavirus nemůžeme vyhubit, ale musíme jednat tak, aby on nevyhubil nás. Musíme respektovat jeho biologické chování, abychom nemuseli zažívat jednu vlnu za druhou. Koronavirus je virus, převážně respirační virus, se svým typickým celoročním cyklem. Jeho aktivita začíná na podzim s příchodem žáků do škol. Šíří se primárně mezi dětmi, přes jejich rodiny a pak na pracovištích. Jeho sezóna vrcholí před Vánocemi a pak od ledna do března. S pokračujícím jarem jeho aktivita slábne.

Od počátku koronavirové pandemie u nás se používají nejrůznější čísla k odhalení nebo zakrytí skutečnosti. Proberme si jednotlivé hodnoty a zhodnoťme je ve vztahu k pandemii.

Denní nárůst infikovaných. Toto číslo nesignalizuje nic podstatného. Proč? Protože odpovídá počtu testovaných mnohem více než intenzitě šíření infekce. Upozorňuji na to od loňského jara. Ani jeho nárůst nebo pokles není příliš signifikantní. Přesto ho užíváme jako základní informační kriterium.

Procento infikovaných při testování. Toto číslo je závislé na výběru testovanců a jaká je příčina testování. Je rozdíl, zda testujeme více nemocné nebo více zdravé.

Reprodukční číslo. Má vyjadřovat počet osob, které průměrně nakazí jeden infikovaný člověk. Číslo je závislé na zvládání trasování a na ochotě trasovaných přiznat kontakty, což se v poslední době řeší.

Smrtnost na koronavirus. Toto číslo je určené způsobem počítání, které je v každé zemi individuální. Proto je obtížné toto číslo porovnávat v různých zemích. Také není vždy jisté, zda se snažím rozlišovat zemřelé s náhodným nálezem koronaviru a zemřelé přímo na koronavirus.

Co je tedy hodné naší pozornosti?

Nárůst celkové úmrtnosti ve srovnatelném období. Na podzim po několika politických chybách stoupla u nás úmrtnost na dvojnásobek oproti předcházejícím letům.

Počet hospitalizovaných na koronavirus a s koronavirem. Tito pacienti hrozí selháním zdravotní péče, protože ostatní pacienty, kteří potřebují hospitalizaci, není kam uložit. Odkládají se potřebné operace a potřebná vyšetření.

Počet hospitalizovaných na JIP a ARO. Tito pacienti nám omezují léčbu srdečních infarktů, mozkových mrtvic a jiných závažných a životně nebezpečných stavů.

Jediná možnost řešení:

Urychlená imunizace naší společnosti přirozeným promořováním s vysokou zbytečnou úmrtností a zatím nejistým výsledkem, nebo imunizace očkováním. Čím rychleji dojde k imunizaci, tím méně mrtvých. Při proočkovanosti 60% a více je společnost celkem dobře již chráněná, ale s ochranou těch, které nemůžeme očkovat, můžeme počítat až při proočkovanosti nad 90 procent. Bohužel, očkování se nám poněkud zadrhává.

A než dojde ke stabilizaci společnosti očkováním, budeme omezováni nařízeními vlády, která mají zabránit selhání zdravotní péče a nekontrolovatelnému umírání bez doprovodu lékařů. Tato nařízení vlády by měla odpovídat biologii a virulenci infekčního agens.

Základní podmínkou umožňující udržení zdravotní péče bez jejího selhání, je zakrytí dýchacích cest. Vloni na jaře jsme si poradili bez vlády a začali si sami šít ochranné pomůcky, roušky. Díky našim občanům jsme získali četné patenty a certifikáty na výrobu vysoce účinných respirátorů. Prý jsme schopni zaplavit kvalitními respirátory FFP2 nejen naší republiku, ale jsme schopni je vyvážet do celého světa.

Poslanec za TOP 09 Vlastimil Válek svědčí, že tato výroba od loňského jara nebyla ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem povolena. Místo toho naše vláda za drahé peníze dováží z Číny respirátory, jejichž účinnost údajně nedosahuje účinnosti našich podomácku ušitých roušek.

Podle některých epidemiologů při řádném nošení roušek je riziko přenosu infekce sníženo na jediné procento, pokud oba v kontaktu ji mají řádně nasazenu. Jiní epidemiologové tvrdí, že ochrana rouškami není stoprocentní, že je vhodnou ochranou jedině respirátor. Naše vláda přemýšlí o nutnosti nošení respirátorů FFP2, ale nevím, odkud je chce dovážet, když jejich výrobu u nás podle Vlastimila Válka zatím nechce povolit.

Lepší výsledky omezujících nařízení vlády jsou v zemích, kde rozhodují o nezbytných omezeních odborníci, kteří se mezi sebou poperou o pravdu a pak doporučí vládě, jaká opatření má vyhlásit. V jiných zemích rozhodují politici populisticky a dodatečně to konzultují s odborníky. V těchto zemích je výsledek boje s koronavirem horší.

Koronavirus objímá celý svět a všechny vlády na světě zmatkují. Neví si rady. Zmatkuje i naše vláda a dopustila se řady politických chyb. Neselhává už naše zdravotní péče, když v nemocnicích ošetřují pacienty nekompetentní lékaři a nekompetentní zdravotní sestry, když neochránění zdravotníci se léčí v těžkém průběhu koronarovirózy a umírají jako mladí a statní mladíci a mladice? Proč v takto vážné době se ministři zdravotnictví střídají rychleji než apoštolové na staroměstském orloji? Proč vrcholní, zkušení odborníci odcházejí z ministerstva zdravotnictví jeden za druhým?

A v této krizové době Blesk dokumentuje postkomunistické papalášské manýry, kdy naši státní představitelé se chovají jako nadlidští polobohové, kteří nemusí dodržovat zákony ani vládní nařízení. Mnozí však upozorňují, že nejde jen o nedodržování vládních nařízení, že dochází k selhávání policie, a že na těchto schůzkách dochází k setkávání vrcholných politiků a vrcholných policejních funkcionářů spolu s nebezpečnými kmotry!

Mluví o tom předseda KDU-ČSL Marián Jurečka a svědčí o tom Sabina Slonková na Seznamu. Podle Sabiny Slonkové v Teplicích šlo o pracovní schůzku kmotra Petra Bendy, předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky (ANO) a plk. Vladislava Husáka, která se týkala rozdělování miliard korun. Milan Hnilička zůstává ve své funkci, do které ho jmenovala Babišova vláda a Vladislav Husák zůstává u policie.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sabina-slonkova-husak-vzdycky-vedel-kudy-bezi-zajic-139412#dop_ab_variant=0&dop_req_id=4C0TUafMzCo-202101261128&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/glosa-a-proc-by-babisova-vlada-nemohla-padnout-139349#seq_no=2&dop_ab_variant=0&source=article-detail&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart&dop_req_id=qQKrzaabMQe-202101261947

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chci-nejen-babisovy-volice-potvrdil-slachta-poprve-snemovni-ambice-139470#seq_no=1&dop_ab_variant=0&source=article-detail&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart&dop_req_id=LTwfd44xGok-202101262002

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-blatny-ztraci-mozky-i-uredniky-je-to-chyba-139560

Podstatně více se dozvíme příští týden v RESPEKT 5/2021

Autor: Bohumír Šimek | středa 27.1.2021 20:30 | karma článku: 40.04 | přečteno: 6863x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Svatý Václav a SPD

Postaru jde o zasvěcený svátek, kdy každý věřící má být účasten na mši svaté pod sankcí při neúčasti. Marně jsem hledal na internetu. V Budějcích rozechvívají okenní tabulky jen hluční komunisti a SPD.

28.9.2022 v 23:31 | Karma článku: 18.83 | Přečteno: 328 | Diskuse

Bohumír Šimek

Fiasko předvolební debaty

Souboj se nekonal. Předsedové koaličních stran se snažili diskutovat s moderátorem, ale Babiš a Okamura nediskutovali, jen pomlouvali Fialovu vládu a prezentovali pouhý trolling!

23.9.2022 v 12:37 | Karma článku: 28.54 | Přečteno: 1045 | Diskuse

Bohumír Šimek

Milá Mirko Pantlíková!

Před léty jste prohlásila, že biblický náboženský narativ jsou jen pohádky pro malé děti. Jako exaktně kritického člověka jste mne přiměla k přemýšlení o Bohu, o náboženství, o víře a o věřících.

22.8.2022 v 23:38 | Karma článku: 23.28 | Přečteno: 795 | Diskuse

Bohumír Šimek

Moudrost a chytrost

Nacisté a komunisté moudré lidi potupně a vědomě vraždili, všemožně pronásledovali, zavírali do vězení a vyháněli ze země. Moudrý člověk pro ně neměl cenu.

25.7.2022 v 13:12 | Karma článku: 19.08 | Přečteno: 441 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

František Mikeš

Vítězství kandidátů, prohra politiky!

Druhé kolo senátních voleb mohlo uspokojit jenom politické diletanty. Zvolení předsedy Senátu Parlamentu České republiky o něco víc než dvaceti tisíci hlasů, je na zamyšlení jak nad tímto tělesem, tak nad náladou ve společnosti.

3.10.2022 v 8:58 | Karma článku: 11.98 | Přečteno: 189 | Diskuse

Tomáš Gayer

Me Too - konečné řešení

Klíčová slova dnešniho blogu: Me Too, parchant, 1951, Máj, opakovaně, tahati, existovati, nahlásíti, řešení, kompromis.

3.10.2022 v 7:43 | Karma článku: 15.12 | Přečteno: 227 | Diskuse

Hana Dneboská

Jako blesk z čistého nebe

Doslova. Něco lesklého sjelo ze štítu sousedovy střechy. Místo určení – zadní sklo našeho miláčka. Čistá práce a v tu ránu tisíce střípků všude.

3.10.2022 v 7:00 | Karma článku: 7.14 | Přečteno: 168 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Ještě nedocvaklo?

Svatý Václav, státní svátek, volný den. Navštívili jsme v rodném městě rodiče. Manželčiny rodiče osobně. Pozvali nás na oběd a na kávu.

2.10.2022 v 17:45 | Karma článku: 18.48 | Přečteno: 448 | Diskuse

Zdenka Wagnerová

Svatý Václav v Olomouci - Černovíře

28. září - Den české státnosti je spojen se svatým Václavem, svatováclavskými poutěmi, ale i houbami zvanými václavky, občas i demonstracemi. V Olomouci - Černovíře probíhal už tradiční Pochod ke cti sv. Václava.

2.10.2022 v 15:10 | Karma článku: 16.73 | Přečteno: 179 | Diskuse
Počet článků 595 Celková karma 22.43 Průměrná čtenost 1029

Všechno je jinak!

Zakládal jsem Občanské fórum, pak na konzervativně pravicových tezích ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil. Půl století totality, nacistické a komunistické, nám vygumovalo vztah ke konzervativně pravicovým hodnotám. Naše politika je poznamenána přeměnou komunistických zbohatlíků v polistopadové, překabátěné oligarchy, kteří nás ovládají ekonomicky. Ti spolu se členy Prognostického ústavu pracujícími pod dohledem ruských tajných služeb KGB (Respekt), kteří se stali předsedy vznikajících vlivných a méně vlivných politických stran zde začali vytvářet politický byznys na podkladě lži a korupce. U koryt moc mlaskali! A tak vznikaly strany založené na boji s korupcí. Všichni víme, jak dopadla Zemanova akce “čisté ruce“, jak dopadl „pan čistý“, pak přišly na scénu Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a tento politický byznys vyvrcholil v hnutí ANO Andreje Babiše. Díky desetiletí trvající ruské hybridní válce, naše politika začala směřovat opět do područí Ruska. Snažím se psát o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení. Vážím si Václava Havla a jeho sloganu, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez Pravdy a úcty k druhému člověku přijdeme o svoji svobodu a liberální demokracii!

Najdete na iDNES.cz