Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. března 2023 Ivona

Pravda o koronakrizi

27. 01. 2021 20:30:54
Cíl vládních nařízení: Zabránit kolapsu zdravotní péče, kdy by umírali nejen pacienti s koronavirem, ale i srdeční infarkty, mozkové příhody, úrazy... bez přítomnosti lékaře.

Nejprve je nutné přijmout fakta. Koronavirus ve všech svých mutacích tady s námi zůstane navždy. Koronavirus nemůžeme vyhubit, ale musíme jednat tak, aby on nevyhubil nás. Musíme respektovat jeho biologické chování, abychom nemuseli zažívat jednu vlnu za druhou. Koronavirus je virus, převážně respirační virus, se svým typickým celoročním cyklem. Jeho aktivita začíná na podzim s příchodem žáků do škol. Šíří se primárně mezi dětmi, přes jejich rodiny a pak na pracovištích. Jeho sezóna vrcholí před Vánocemi a pak od ledna do března. S pokračujícím jarem jeho aktivita slábne.

Od počátku koronavirové pandemie u nás se používají nejrůznější čísla k odhalení nebo zakrytí skutečnosti. Proberme si jednotlivé hodnoty a zhodnoťme je ve vztahu k pandemii.

Denní nárůst infikovaných. Toto číslo nesignalizuje nic podstatného. Proč? Protože odpovídá počtu testovaných mnohem více než intenzitě šíření infekce. Upozorňuji na to od loňského jara. Ani jeho nárůst nebo pokles není příliš signifikantní. Přesto ho užíváme jako základní informační kriterium.

Procento infikovaných při testování. Toto číslo je závislé na výběru testovanců a jaká je příčina testování. Je rozdíl, zda testujeme více nemocné nebo více zdravé.

Reprodukční číslo. Má vyjadřovat počet osob, které průměrně nakazí jeden infikovaný člověk. Číslo je závislé na zvládání trasování a na ochotě trasovaných přiznat kontakty, což se v poslední době řeší.

Smrtnost na koronavirus. Toto číslo je určené způsobem počítání, které je v každé zemi individuální. Proto je obtížné toto číslo porovnávat v různých zemích. Také není vždy jisté, zda se snažím rozlišovat zemřelé s náhodným nálezem koronaviru a zemřelé přímo na koronavirus.

Co je tedy hodné naší pozornosti?

Nárůst celkové úmrtnosti ve srovnatelném období. Na podzim po několika politických chybách stoupla u nás úmrtnost na dvojnásobek oproti předcházejícím letům.

Počet hospitalizovaných na koronavirus a s koronavirem. Tito pacienti hrozí selháním zdravotní péče, protože ostatní pacienty, kteří potřebují hospitalizaci, není kam uložit. Odkládají se potřebné operace a potřebná vyšetření.

Počet hospitalizovaných na JIP a ARO. Tito pacienti nám omezují léčbu srdečních infarktů, mozkových mrtvic a jiných závažných a životně nebezpečných stavů.

Jediná možnost řešení:

Urychlená imunizace naší společnosti přirozeným promořováním s vysokou zbytečnou úmrtností a zatím nejistým výsledkem, nebo imunizace očkováním. Čím rychleji dojde k imunizaci, tím méně mrtvých. Při proočkovanosti 60% a více je společnost celkem dobře již chráněná, ale s ochranou těch, které nemůžeme očkovat, můžeme počítat až při proočkovanosti nad 90 procent. Bohužel, očkování se nám poněkud zadrhává.

A než dojde ke stabilizaci společnosti očkováním, budeme omezováni nařízeními vlády, která mají zabránit selhání zdravotní péče a nekontrolovatelnému umírání bez doprovodu lékařů. Tato nařízení vlády by měla odpovídat biologii a virulenci infekčního agens.

Základní podmínkou umožňující udržení zdravotní péče bez jejího selhání, je zakrytí dýchacích cest. Vloni na jaře jsme si poradili bez vlády a začali si sami šít ochranné pomůcky, roušky. Díky našim občanům jsme získali četné patenty a certifikáty na výrobu vysoce účinných respirátorů. Prý jsme schopni zaplavit kvalitními respirátory FFP2 nejen naší republiku, ale jsme schopni je vyvážet do celého světa.

Poslanec za TOP 09 Vlastimil Válek svědčí, že tato výroba od loňského jara nebyla ministrem průmyslu Karlem Havlíčkem povolena. Místo toho naše vláda za drahé peníze dováží z Číny respirátory, jejichž účinnost údajně nedosahuje účinnosti našich podomácku ušitých roušek.

Podle některých epidemiologů při řádném nošení roušek je riziko přenosu infekce sníženo na jediné procento, pokud oba v kontaktu ji mají řádně nasazenu. Jiní epidemiologové tvrdí, že ochrana rouškami není stoprocentní, že je vhodnou ochranou jedině respirátor. Naše vláda přemýšlí o nutnosti nošení respirátorů FFP2, ale nevím, odkud je chce dovážet, když jejich výrobu u nás podle Vlastimila Válka zatím nechce povolit.

Lepší výsledky omezujících nařízení vlády jsou v zemích, kde rozhodují o nezbytných omezeních odborníci, kteří se mezi sebou poperou o pravdu a pak doporučí vládě, jaká opatření má vyhlásit. V jiných zemích rozhodují politici populisticky a dodatečně to konzultují s odborníky. V těchto zemích je výsledek boje s koronavirem horší.

Koronavirus objímá celý svět a všechny vlády na světě zmatkují. Neví si rady. Zmatkuje i naše vláda a dopustila se řady politických chyb. Neselhává už naše zdravotní péče, když v nemocnicích ošetřují pacienty nekompetentní lékaři a nekompetentní zdravotní sestry, když neochránění zdravotníci se léčí v těžkém průběhu koronarovirózy a umírají jako mladí a statní mladíci a mladice? Proč v takto vážné době se ministři zdravotnictví střídají rychleji než apoštolové na staroměstském orloji? Proč vrcholní, zkušení odborníci odcházejí z ministerstva zdravotnictví jeden za druhým?

A v této krizové době Blesk dokumentuje postkomunistické papalášské manýry, kdy naši státní představitelé se chovají jako nadlidští polobohové, kteří nemusí dodržovat zákony ani vládní nařízení. Mnozí však upozorňují, že nejde jen o nedodržování vládních nařízení, že dochází k selhávání policie, a že na těchto schůzkách dochází k setkávání vrcholných politiků a vrcholných policejních funkcionářů spolu s nebezpečnými kmotry!

Mluví o tom předseda KDU-ČSL Marián Jurečka a svědčí o tom Sabina Slonková na Seznamu. Podle Sabiny Slonkové v Teplicích šlo o pracovní schůzku kmotra Petra Bendy, předsedy Národní sportovní agentury Milana Hniličky (ANO) a plk. Vladislava Husáka, která se týkala rozdělování miliard korun. Milan Hnilička zůstává ve své funkci, do které ho jmenovala Babišova vláda a Vladislav Husák zůstává u policie.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sabina-slonkova-husak-vzdycky-vedel-kudy-bezi-zajic-139412#dop_ab_variant=0&dop_req_id=4C0TUafMzCo-202101261128&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/glosa-a-proc-by-babisova-vlada-nemohla-padnout-139349#seq_no=2&dop_ab_variant=0&source=article-detail&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart&dop_req_id=qQKrzaabMQe-202101261947

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chci-nejen-babisovy-volice-potvrdil-slachta-poprve-snemovni-ambice-139470#seq_no=1&dop_ab_variant=0&source=article-detail&dop_source_zone_name=zpravy.web.nexttoart&dop_req_id=LTwfd44xGok-202101262002

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-blatny-ztraci-mozky-i-uredniky-je-to-chyba-139560

Podstatně více se dozvíme příští týden v RESPEKT 5/2021

Autor: Bohumír Šimek | středa 27.1.2021 20:30 | karma článku: 40.04 | přečteno: 6864x

Další články blogera

Bohumír Šimek

Co je to trolling?

Pro závažnost tématu a příliš velikou zdejší kohortu proruských trollů rozbíjejících diskuse, neotevírám diskusi a všem, kteří články bez diskuse nečtou, se omlouvám předem. Ale příspěvky bez věcné diskuse opravdu nemají smysl!

20.2.2023 v 21:07 | Karma článku: 17.93 | Přečteno: 384 |

Bohumír Šimek

Mee too

Jsem trochu slabší v angličtině, ale přiznám se, že tato slova jsem si zpočátku překládal „Mně také!“ „Já chci také!“, ale vůbec jsem netušil, že někomu může jít o pravý opak. Jsem ze staré školy!

16.2.2023 v 11:16 | Karma článku: 23.67 | Přečteno: 976 | Diskuse

Bohumír Šimek

Pražské Jezulátko

Zkusme se podívat skrze něj do nitra prezidentských kandidátů generála Petra Pavla a majitele největší populistické strany “ANO, bude líp“ a zhodnoťme budoucnost naší země i kandidátů.

11.2.2023 v 20:36 | Karma článku: 24.60 | Přečteno: 637 | Diskuse

Bohumír Šimek

Milovaná česká vlasti!

Teprve s koncem politiky Klause, Zemana a Babiše může skončit postsovětská éra lží a nenávisti pod dohledem ruských tajných služeb, a můžeme se otevřít pravdě, lásce, demokracii, občanským svobodám a právnímu státu.

2.2.2023 v 17:03 | Karma článku: 23.81 | Přečteno: 703 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Karel Trčálek

Úmyslná dekonstrukce dezinformace šířené Rakušanovým Ministerstvem vnitra?

Ministerstvo vnitra při svém cenzurním boji proti tzv. dezinformacím, což je typickým znakem každého totalitního režimu, samo šíří dezinformace!

22.3.2023 v 18:09 | Karma článku: 11.24 | Přečteno: 171 | Diskuse

Jan Pražák

Hříšná Maruška

„Honzo, dneska si dej větrník sám. Nahlas u toho mlaskej a tvař se, jak ti náramně chutná, abych ti mohla jen tiše závidět a litovat, že nemůžu mít taky.“ Pravila Maruška, jakmile jsme se pondělního odpoledne usadili v cukrárně.

22.3.2023 v 14:34 | Karma článku: 19.35 | Přečteno: 384 | Diskuse

Karel Kužel

Politický Uroboros

Podle některých představ se osa pravice a levice setkává ve svých extrémech. Je tedy vlastně stočena do kruhu jako bájný had Uroboros, požírající vlastní ocas. Jak určit, kde je hlava?

22.3.2023 v 10:47 | Karma článku: 6.13 | Přečteno: 177 | Diskuse

Richard Peterka

Kdo si užije miliardy ČEZu? A kdo to zaplatil?

Polostátní energetická firma ČEZ vydělala za loňský rok přes 80 miliard čistého. Vedení se těší na tučné odměny, akcionáři včetně státu zas na pořádné dividendy. A co zákazníci? Ti to zaplatili.

22.3.2023 v 7:29 | Karma článku: 31.68 | Přečteno: 730 | Diskuse

Pavel Chalupský

Jeden běžný, skoro všední den...

bych řekl, kterých je v roce 365. Některé dny nám utkví v paměti, některé bychom nejraději vymazali z kalendáře. Jsou ale dny, někdy se jim říká osudové dny, na které by NIKDO NIKDY zapomínat neměl...

22.3.2023 v 7:26 | Karma článku: 8.41 | Přečteno: 136 | Diskuse
Počet článků 607 Celková karma 21.63 Průměrná čtenost 1021

Všechno je jinak!

Zakládal jsem Občanské fórum, pak na konzervativně pravicových tezích ODS, ale záhy jsem postrádal konzervativismus i pravicovost, tak jsem své členství v ODS ukončil. Půl století totality, nacistické a komunistické, nám vygumovalo vztah ke konzervativně pravicovým hodnotám. Naše politika je poznamenána přeměnou komunistických zbohatlíků v polistopadové, překabátěné oligarchy, kteří nás ovládají ekonomicky. Ti spolu se členy Prognostického ústavu pracujícími pod dohledem ruských tajných služeb KGB (Respekt), kteří se stali předsedy vznikajících vlivných a méně vlivných politických stran zde začali vytvářet politický byznys na podkladě lži a korupce. U koryt moc mlaskali! A tak vznikaly strany založené na boji s korupcí. Všichni víme, jak dopadla Zemanova akce “čisté ruce“, jak dopadl „pan čistý“, pak přišly na scénu Věci veřejné Víta Bárty, Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury a tento politický byznys vyvrcholil v hnutí ANO Andreje Babiše. Díky desetiletí trvající ruské hybridní válce, naše politika začala směřovat opět do područí Ruska. Snažím se psát o tom, co jsem osobně poznal, o Bohu, o zdravotnictví, o politice. Nepíši, abych sděloval moudra, ale proto, abych provokoval k přemýšlení. Vážím si Václava Havla a jeho sloganu, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Bez Pravdy a úcty k druhému člověku přijdeme o svoji svobodu a liberální demokracii!

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Levnější papriky, cukr i vejce. Češi v zahraničí šetří tisíce a stát tratí

Levnější vejce, maso i zelenina. Čechy ženou vysoké ceny potravin do obchodů v zahraničí. V Polsku ušetří tisíce za...